Zrcadla

středa 30. ledna 2013
Na stránky značky Salon Cardinal jsem narazila při hledání zrcadel. Sídlí v pražském Karlíně a zaměřuje se na výrobce italského designového nábytku. Nabízí rustikální honosný nábytek i moderní minimalismus a mě zaujaly hlavně zrcadla. Zbožňuju velká zrcadla v masivních mohutných rámech. Líbí se mi jak ledabyle opřená o stěnu, tak i zavěšená, třeba "naležato". Chtěla bych velké zrcadlo do ložnice, na stěnu naproti posteli, ale stále nemám jasno v barvách. Však víte, psala jsem o zlaté horečce a oni mají tak velký výběr zlatých zrcadel!
Já ale vybrala těchto pár kousků, jednoduchých, přesto nádherných...první, úžasné hlavně proto, že jsem posedlá geometrickými tvary, pyramidky, trojúhelníky.... 


Stříbrná klasika, myslím, že toto by byla dobrá investice a nejrozumnější pro mě, která neustále mění své bydlení. Hodilo by se mi, snad, pořád! .)Černé taky není "k zahození"! :) Ach jo, já nerozhodný blíženec! :)


20 komentářů

 1. Opět jsem ráda za velmi čerstvé příspěvky....... a znovu jsem v úžasu, nevím proč, ale zrovna nedávno jsem přemýšlela že bych ve svém bytě chtěla minimálně jedno až dvě takové obrovské zrcadla, kde se uvidím celá a bude to i krásný doplněk na zdi v bytě, která zeď to bude, no ložnice, chodba snad i koupelná :-))))))) ............Perfekt .......moc príma takové čtení a inspirace, jen asi by to chtělo i nějakého sponzora....:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Rázný Střelec ti radí dvojku!
  Jednoduchá, výrazná, elegantní!!! Sto bodou.

  OdpovědětVymazat
 3. Taky hledám zrcadlo ;) velké nejlépe v masivním dřevěném šedem nebo bílém rámu, muže byt i "odřený", představovala bych si ho na stěně na naležato ;) u kychynskeho stolu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ho taky chci na "naležato" :D a to buďto v obývacím pokoji u jídelního kouto, anebo v ložnici na té prázdné stěně...ale tam chci i obrázky, tak ještě nevím! .) To jsem celá já!

   Vymazat
 4. Jééé, Ty máš krásnou svoji fotku!:-) Velké krásné dámské zrcadlo lehce opřené o stěnu je můj sen. Můj drahý mě chce uspokojit schovaným ve vestavěné skříni, ale neuspokojí! Jednou si ho koupím!:-) Dvojka a čtyřka vede, večer pošlu ceny Broste.
  Krásný den, papa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)), děkuji moc, fotka je z loňské pfky, proto ta mašle. To jen, že za normálních okolností obří mašle nenosím :)! Jako vestavěné, to by opravdu byla chabá kompenzace, nedej se! :))) Za Broste tůůze moc děkuji, doufám, že nezkolabuju! :D
   Krásný den, páá

   Vymazat
 5. líbí se mi to třetí, je zajímavé :)

  OdpovědětVymazat
 6. i váhavý Střelec radí dvojku!

  OdpovědětVymazat
 7. Líbí se mi č. 4 jako docela výrazný doplněk.
  Gratuluju ke kulaté 80 ♥ !

  OdpovědětVymazat
 8. Těžko poradit, ono totiž hrozně moc záleží od interiéru a osvětlení. V našem rámařství http\\www.frame-it.cz se na masivní rámy na zrcadla specializujeme a je jasně vidět, jak se původní představy zákazníků liší od toho, co je opravdu realizovatelné a únosné v delším horizontu...

  Bohužel fotky jsou dost malé, takže lze jen obtížně pořádně poradit.

  Rám č.1 - ploché světlo ho asi dokáže "zabít", je ale tak výrazné, že se hodí jen do velice málo interiérů. je výrazné, dominantní a dravé, ale trochu mu chybí takový ten kousek elegance, který by člověk doma rád měl. V praxi se bude zřejmě používat do koupelen (ale spíše v komerčních prostorách) a v nejrůznějších showroomech apod. Velice rychle se pravděpodobně okouká a morálně zastará.

  Rám č.2 – Je to určitě jedna z nejlepších voleb pro zrcadlo klasického střihu, je i nejvíce neutrální a nejméně nápadné z celého výběru, proto asi uspokojí největší množství lidí a jen málokdo řekne, že se mu nelíbí. Rozhodně mnohem, mnohem větší počet návštěv jej pochválí. Tento lžícovitý tvar skvěle pracuje e světlem a bodové osvětlení vykouzlí naprosté zázraky. Jen je třeba dát pozor, aby nebylo příliš rovnoměrně stříbrné a hladké – působilo by uměle. My v této oblasti doporučujeme především rámy pokrývané plátkovým kovem s kouzelně nepravidelnou strukturou či lakované rámy s jemným krakelováním. Toto zrcadlo se ale každopádně hodí do většiny interiérů

  Rám č.3 – V moderních interiérech to bude krásný kontrast a bude velice hezké hodí se i do klasického středního proudu, ačkoli polovina lidí bude říkat, že je nádherné a druhá polovina si bude myslet, že jste divní… Je to ale zrcadlo, které „má duši“, vy s ním ukážete, že se jen tak něčeho nezaleknete a přesně víte, proč to a to doma máte. Je to jeden z typů zrcadel, které mám opravdu velice rád a zákazníkům často doporučuji.

  Rám č.4 – dnes jeden z nejprodávanějších typů – klasický ornament ve vysokém lesku. Většinou se používá do velice „mladých“ a moderních interiérů, protože nebývá nijak výrazně drahý. Je ale zajímavé, že podobné rámy obyčejně vypadají nejlépe v bílé, či dokonce v barvách a černá je často dost pomíjená, protože se už tak často objevuje v obchodech s oblečením, barech apod. Záleží tady ale strašně moc od zpracování povrchu – pokud je udělané dobře, jednolitě a lesk je tak opravdu hluboký, je vše v pořádku a rám vypadá skvěle. Pokud není tak rám bude vypadat chudě asi jako dovoz odněkud z Číny. Tyto rámy budou mít rovněž tendence k okoukání a „zastarání“ a černou navíc bude třeba velice opatrně sladit s interiérem, přeci jen je to velká plocha. Na druhou stranu ale předpokládám, že bude nejlevnější…

  Osobně bych doporučoval č.3, pokud si stojíte za svým názorem, nebo č. 2 jako neutrální alternativa. Č. 1 jen pokud máte hodně peněz a nezáleží Vám na nich (pak bude zrcadlu odpovídat i interiér)

  Musím jen podotknout, že mi všechna zrcadla ale připadají zbytečně malá, zejména na opření. Naprosto neuvěřitelné kouzlo s interiérem totiž udělají zejména vysoká zrcadla (přibližně vysoká jako zárubně dveří a vyšší)

  Držím palce při konečném výběru

  PM
  www.frame-it.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za rozbor...pojal jste to skutečně důkladně! :)

   Vymazat
  2. :) Takováhle zrcadla obyčejně nejsou právě tou nejlevnější záležitostí, takže to chce vždy do detailu zvážit a promyslet... :) PM

   Vymazat
 9. V poslední době jsou dost moderní spíše samolepicí zrcadla. Nepodléhají tolik poškození a hlavně se nerozbíjí. Navíc jsou k dostání v téměř jakémkoli tvaru, a není je problém udělat na zakázku za rozumnou cenu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám ráda klasická zrcadla v rámech, víte! :) Ale tohle je perfektní http://www.doplnkydomu.cz/p/samolepici-dekorativni-zrcadlo-diamant, jako dekorace to nemá chybu. Moc děkuji za tip!! :) Mějte pěkný den!

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT