Guest post: Rosa z blogu Rosa Mitnik

úterý 9. července 2013


Óda na Oli


Naběhnout do předsíně, ohrnout džíny, natočit se bokem k zrcadlu a jedem! Aneb focení podle Oli. Můj život podle Oli. Protože Olívka je nejlepší. 
Narodily jsme se ve stejné porodnici, chvilku nám to trvalo, ale teď už se spolu bavíme i jako velkošky. Tisíc a jednou krát mi vyrazila dech. Když mi poradila jít žebrat zbytky koženek k místnímu čalouníkovi. Ani ne za hubičku jsem tak ušila své první kabelky. Kabelky, po kterých svět šílí. Díky Oli. Na každou novou objednávku stále hledím jak tele na nová vrata a furt myslím na to, čí je to zásluha. Podruhé mě šokovala, když vstala před pátou, sedla v mrazu na vlak a ujela čtyři sta kilometrů, aby si se mnou dala v Praze kafe. Že se nebála?!? Že budu strašná. Nudná. Že mi bude smrdět z pusy. Potřetí mi pošimrala ego objednávkou mého šití. Vyklepané ruce, špatně střižená látka, nový pokus, nesprávně nažehlená výztuž, ale nakonec jsem to dala. Látkový košíček na wecko. Hej, někdo jiný než má maminka/sestra/babička/teta chce ode něco ušít. Nevěřím! Díky, Oli! A co víc, už pravidelně se mnou chodí na pivo u mých rodičů, což je sice v rámci jednoho okresu, ale zas – je to v noci! Poprvé s upřímností sobě vlastní trochu sejmula mého muže, když mu při jejich premiérovém setkání řekla, že na blogu jeho paže teda vypadají svalnatěji, ale díkybohu za to. Díky za její upřímnost, otevřenost, přímočarost, odvahu, vtip, politickou nekorektnost, sprostá slova, severomoravskou drsnost, detektivní talent, vkus, noblesu, laskavost, péči a přejícnost.

Oli, mám tě moc ráda.

Olívka je nejlepší! Olívka forever!Moje vsuvka, halooo, tady Vaše Oli.....Vím, že se to nedělá a že se nemá skákat do řeči a že když guest post, tak "Olivo mazej!", ale já musím......fakt byl velký mráz, kolem mínus dvaceti....ale za Rosou bych šla světa kraj! Šla s hlavou odkrytou (fakt jsem si já blbá nevzala čepici, kvůli drdolu!!! chápete to?) a šla bych bosá, šla v lednu (březen a vlakem), ale v duši věčný máj, šla vichřicí (ta byla, až mi modraly uši), však slyšela zpívat kosa, šla pouští a měla v srdci perly rosy..... Vrchlický věděl, že jednou budu já a Rosa!


Jo a Rosa nic nedostala za to, že tohle napsala, ani zaplaceno, ani dárek, ani pusu....ale dostane, až se potkáme. A její článek měl být původně o něčem úplně jiném. Tohle je překvapení! Zase jsem bulela, ale nikomu to neříkejte!

20 komentářů

 1. Holky, vy jste kouzelné obě dvě! Moc sem se pobavila před spaním, díkes.
  Rosičko, prosím, nutně životně potřebuji tu látku s židlema, profesně ji musím mít, chápeš?! Prozradíš mi zdroj?
  A to tričko by se mi určitě taky líbilo, tak alespoň příště více pozornosti i pro něj, ať se mohu kochat. Ale ty židluše mi nedají spát, ach.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni,
   židle jsou od Mráze z Letné
   a
   tílko "Kaplický for Leeda", z doby, kdy pro ně Mistr navrhoval šaty a plavky, ale na to jsem neměla a nemám dvě P - postavu a peníze ... :o)

   Vymazat
  2. Díkes, díkes, díkes! Jen co se vrátím z divočiny, tak tam zaběhnu, snad mi ji nevyprodají. Chodívám do jiných Mrázů, ale stejně jsem už dlouho nebyla.

   Vymazat
 2. Monča mě předběhla s tím, co chci napsat, ale stejně to napíšu. Rosička to jinak ani neumí. Holky, jste skvělé obě. Rosi, přeji klidnou adaptaci doma a Oli, tobě stále příjemnou dovolenou. Díky za vaše blogy. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potěšení na naší stranu!
   Jsme tu pro vás!!! ... :o)

   Vymazat
 3. Vy ste parádna dvojka, to Vám jeden hneď závidí, ale tak pekne, tak že sa aj teším s Vami.
  Rosa, kabelka, póza super. Oli, ach ten Vrchlický. Kam vy na to baby chodíte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Niki,
   zpravidla se setkáváme v jedné příšerné pizzerii s drzou obsluhou a tragickými trubkovými židlemi ... tam my chodíme ... :o)
   Ale tu vtipnou kaši - tou nás kojili v havířovské nemocnici s poliklinikou ... :o)

   Vymazat
  2. A já přitom kaši tak nerada!!!

   Vymazat
 4. Holky - jste úžasné. Obě. A Osud taky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasím!
   Podle jsme totiž úžasně my obě TŘI!!! ... :o)

   Vymazat
  2. Zlatíčka moje ... já se někdy budu muset rozhoupat a do té Ostrávy dojet za Vámi ... ♥

   Vymazat
 5. My děkujeme a moc, máme Vás rády! <3 Chceme být úžasné pro Vás :D

  OdpovědětVymazat
 6. óda na Oli,super.máš pisálkovské střívko

  OdpovědětVymazat
 7. Proč já se nenarodila v havířovské OÚNZ?!?♥ Jako užívàm si ten luxus mít vás tu obĕ najednou...tyhle 'návštĕvní hodiny' jsou skvĕlý nápad ;-) P.S. nejen taska, tričko, ale to opálení......och


  OdpovědětVymazat
 8. Proč já se nenarodila v havířovské OÚNZ?!?♥ Jako užívàm si ten luxus mít vás tu obĕ najednou...tyhle 'návštĕvní hodiny' jsou skvĕlý nápad ;-) P.S. nejen taska, tričko, ale to opálení......och


  OdpovědětVymazat
 9. Spojení mých nejoblíbenějších blogerek, paráda! Olívka & Rosa forever :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT