Boty, botičky

středa 18. září 2013

"Bývalé tovární budovy s baťovským označením 14 a 15 ve zlínském Baťově areálu se oblékly do nového hávu a jménem 14|15 BAŤOVA INSTITUTU budou opět sloužit lidem.
Prostřednictvím více než tisíce exponátů seznámí návštěvníky s historií i současností obouvání, vývojem výroby obuvi a dějinami ševcovského řemesla. Sbírkový fond sleduje vývoj obouvání od nejstaršího období českých dějin až po současnost. Nejranější období je zachyceno prostřednictvím replik. Nejstarší originály pocházejí z konce 16. století."


Tak tady jsou. Fotky v né příliš dobré kvalitě, ale já za to nemůžu. Konkrétně u bot je velké přítmí, vše je ve skleněných vitrínách. S bleskem vyfotit nemožné, tak tedy fotky potmě :)). Každopádně na osobní návštěvu nestačí žádné fotografie!

 

 8 komentářů

 1. Musím se tam taky někdy podívat, je to nádhera a fotky se mi strašně moc líbí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kromě krásného, co jsem se snažila zachytit ;), je tam taky něco, co vyfotit nejde. Zvláštní atmosféra. A děkuju, že se fotky líbí :)). Moni, hezký den! :)

   Vymazat
 2. Mně se ty fotky taky líbí, mají atmosféru. A představ si, že můj praděda dělal u Bati mistra a jezdil si po světě a byl u něj moc spokojený. Akorát babi moc ne....:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, děkuju. Jinak moc bych si přála být tvůj praděda :))...a babi chápu, naprosto! Bych mu to zatrhla hned :D, nebo bych jezdila s ním.

   Co loket??

   Vymazat
 3. Jako boty hustý ! Všechny. Proč už se takový neprodávaj? :)
  Myyna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myyno, mně to povídej, jsem jim poplakala vitríny :D

   Vymazat
  2. Poplakala vitríny :D Jsi vtipnáááá :)))

   Vymazat
 4. Krásné fotky, krásné botky :) Ty červené na klínku s kulatou špičkou a prázdnou patou jsou nádherné, asi jsem se zamilovala :)Ach jo, proč takové nemají dneska ...
  zdraví J.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT