Jak bydlí...

středa 27. listopadu 2013
Mám moc ráda blog O bytech a lidech. Mám ráda všechny jejich příspěvky, protože jsem fakt velký "šmírák" a i v časopisech o bydlení mám nejraději reportáže z bydlení druhých. Jestli můžu zmínit jedno bydlení, které mě na O bytech a lidech zaujalo nejvíc, je to jisto jistě byt Tomáše a Radky Třeštíkových. Ještě jednu reportáž právě o jejich bytě jsem četla i v novém čísle časopisu Moderní byt a nemůžu se vynadívat. Originální, barevné, krásné, prostorné, plné designově zajímavých a taky ikonických kousků, ale i knihoven Billy ;) (jakože i IKEA můžou)....a tedy knih, taky obrazů, velká sbírka televizí..... Přesvědčte se.

20 komentářů

 1. Jo máš pravdu tak tenhle byt je nádhený. A taky se mi líbí, že ty fotky jsou opravdu ze života, sice naklizeno ,ale batoh u gauče, petka pod stolkem a tak. Jako že to prostě nění jen dokonalé foto bez života. Ty televize jsou naprosto nádherný! Jo a budu muset zapracovat na obrazové výzdobě našeho obydlí. JOJO díky tohle je nádhernou ispiraci, jsem fakt hodně nadšená!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Miláčik,
  mě by tenhle byt přivedl k šílenství,
  ale strašně strašně bych chtěla, aby my dvě jsme byly jejich kámošky a oni nás pozvali na předvánoční mejdlo a já bych se tam koukala a koukala a koukala,
  div bych si krk nezlomila vejpůl!
  PS: Simsa ví, kde přesně bydlí, adresu shánět nemusíme, ... takže teď už nám zbývá jen to přátelství ... :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Miláčik,
  navrhuji pořídit super šmíráckou knihu The Selby is in your place
  http://www.amazon.co.uk/Selby-Your-Place-Todd/dp/0810984865/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1385537827&sr=1-1&keywords=the+selby+is+in+your+place
  nadělila jsem si ji loni pod stromeček a od té doby jen listuji a listuji a listuji !
  Pusu, marodíme, tak jdu utírat nosíky :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na tu knihu koukala, ale moc mě to bydlení právě nezaujalo. Spousta extravagance a líbí se mi z ní toho fakt málo. Ale děkuju za tip! :)) Ať jste brzy zdraví!

   Vymazat
  2. Právěže je to úplný opak toho, co je teď tak moc "in", spousta barev, přeplácanost, žádný minimalismus, žádná Skandinávie. Někdy prostě tenhle zmatek nutně potřebuju ...aspoň na obrázcích.

   Vymazat
  3. Mám ráda barvy, ale spíš u druhých než u sebe doma :D a v minimalismu já určitě nežiju :D, víš jaký já jsem megaloman! Ale v té knize je to takový styl "studentských bytů", zdá se mi a tomu já moc neholduju. :)) Zmatek to je ale pořádný ;)

   Vymazat
 4. Abych řekla pravdu, na mě je tam té Ikei trochu moc, což mi trošku kazí celkový dojem ze smýšlení obyvatel, ale třeba to má svůj důvod. Jinak je tohle rozhodně bydlení s velkým B, navíc maximálně osobní díky atypickým doplňkům a právě proto tak originální, kéž by se takhle odvázal každý ;-)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já zas nechápu, proč by IKEA měla být něco, čím by se mělo opovrhovat. Mám od nich celou kuchyňskou linku a nemůžu si stěžovat na jedinou věc a jak si krásně ladí se starým stolem a židlema co mám po bábí. Některé kousky, které mám dýl už nesou stopy užívání, ale jsou zas z doby, když jsem začla pracovat a neměla moc peněz a byla jsem ráda, že i přesto si můžu zařidit bydlení a bylo to fakt to nejlevnější, co se nabízelo. Myslím, že jde o ten kompromis hezky vyvážit originální kousky, starožitnosti, třeba právě s IKEA, protože spousta bytů plných značek typu VITRA postrádá osobitost. Myslím, že to, jak interiér vypadá, je zásluhou těch, kteří tam bydlí, bez ohledu na to, odkud mají nábytek a doplňky. :) A myslím, že i když mám IKEA ráda, tak je s mým smýšlením vše v pořádku. :)

   Vymazat
  2. Jani, pod tohle bych se podepsala. Vadí mi rádobynafoukané opovrhování Ikeou. Ale o tom jsme si tu už kdysi notovaly. :-)
   Musím si dohledat obrázky tvé vynovené kuchyně, konečně totiž bude aktuální plánování a budování nového - kupujeme dům plný úžasného starého harampádí a nábytku!

   Vymazat
  3. Díky, Veru, jsem ráda, že je víc IKEA fanoušků :). Můžu si půjčit slovo "vynovené"? Bych ho moc ráda zařadila do svého obrozeneckého slovníku :))

   PS: Já chci taky koupit váš dům plný harampádí!!!! Co tam máte???

   Vymazat
  4. Vynovený používej dle libosti. :-)
   A víš, že vlastně nevím, co v tom domě je všechno za poklady? A dozvím se to až tak za dva měsíce (až zaplatíme a vyřídíme papíry), ale moc se na to těším. Ten dům byl láska na první pohled (viděli jsme ho zběžně na pár minut a hned se rozhodli ho koupit). Toho harampádí jsou tři plné místnosti, plná půda a plný obrovský sklep. No dovedeš si představit, co tam všechno stará paní musela nashromáždit za úžasnosti?!

   Vymazat
  5. Taky taky nesnáším Ikeu - ale jen proto, že ji vlastní nefalšovaný neonácek.
   Nicméně mé morální postoje zas nejsou tak pevné,
   abych jejich designové(!) kousky neměla doma!!! ... :o)

   Vymazat
 5. Byt ze života, dá se říct :) Vypadá krásně prostornej. Akorát z těch televizí by mě trefil šlak, respektive, z utírání prachu na nich :)

  OdpovědětVymazat
 6. Mně se ten byt líbí, je krásně světlý, barevně příjemný ... akorát ty stěny jsou dost přeplněné ... A s tou Ikeou máš pravdu, myslím, že kdo jí opovrhuje, tak mi přijde trochu snob a taky se mi zdá, že hlavně židlí Vitra je všude nějak moc...ale jinak pár kousků bych si od nich pořídila :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já mám vitru, jednu, v koutku, s kožichem :) a jsem za ni ráda a na Eamsovic ptáka si taky dělám zálusk, ale IKEA je taky součástí mého bydlení a nestydím se za to! :)) A jak píše Rosa, budeme s něma kamarádit, páč na návštěvu je to supr trupr byt a bydlet tam nepůjdem, ano?!
   Ale musím říct, že na to, kolik věcí tam mají, jak je tam tak nějak "plno", tak je tam "plno s citem" :D

   Vymazat
 7. Jani na mě moc barevný a chaotický, ale to minimalisté určitě pochopí. Nejsem zastáncem značkových předražených věcí, které se mi někdy zdají otřesné! Zařídit se dá vkusně a levně a přitom krásně, jen najít ty správné kousky a mít pro to cit. Pá Lůca

  OdpovědětVymazat
 8. Na tenhle web taky ráda chodím a přesně tohle bydlení mě též zaujalo.), ale spíš prostorově, než vybavením. Je to na mě příliš neharmonický chaos, k mé současné zálibě v barevném minimalismu to má holt daleko.))

  Jinak z blogu O bytech a lidech u mě jednoznačně vede byt ilustrátora Vladimíra Strejčka: http://www.obytechalidech.com/vladimir-strejcek/

  Možná si řekneš, že taky chaos, ale za mě mnohem citlivější a barevně harmonický prostor:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa