Blešák II.

neděle 26. ledna 2014
Už dlouho jsem neměla tak úžasnou sobotu a myslím, že celý víkend se mě bude držet dobrá nálada, minimálně! Blešáky mají nepopsatelnou atmosféru. Baví mě povídat si s prodejci, jsou neuvěřitelně milí a ti, od kterých jsem nakoupila, vážně slevama nešetřili! Fotek mám jen pár, někteří se na to moc netvářili a nechtěla jsem být vyvedena ;).

Protože se znám a skoupila bych možné i nemožné, dala jsem sama sobě předem jasné hranice. Úlovky za pár korun a neutrácet žádné převratné sumy.

Nemám žádné chic zrcadlo ani lampu, a ani nic měděného. Zato mosazného ano. Podařilo se mi koupit stejnou konvičku, kterou už mám, ale za půlku peněz. A taky tři pohlednice, dvě mosazné Eiffelovky, knihu fotografií z Versailles a soubor trhacích pohlednic Paříže. Tolik Francie bych ani nečekala!!! :)
Pohlednice psaná pro pana Blechu, vrchního oficiála a traťmistra.... Myslím, že slovo "oficiál" je naprostý skvost českého jazyka!Taky tak rádi čtete texty starých pohlednic?

"Pane Blecha! Loučíme se pomalu s Riviérou. Bylo zde nádherně, počasí i koupání krásné. Výletů jsem odtud podnikl dost, tak jsem ten čas neztratil. V sobotu ráno jedem domů, do Plzně přijedem ve 3/4 2 odp. v neděli. V pondělí se na Vás podívám. S pozdravem..."

 
  Ach! :))

Pohlednice zarámované, eiffelky se blýskají, knihy odblešené (tuna prachu, vypadá to na archív v komíně!) a já jsem šťastná!

Au revoir! *

16 komentářů

 1. Krásné úlovky:)
  já jsem dycky milovala, když jsem babičce šmejdila po půdě a našla tam starý tátovy dopisy z vojny:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ani, bych nečekala co se může všechno na bleším trhu najít!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani já! :)) Včera jsem byla vážně překvapena!

   Vymazat
 3. v novém (starém) domě, který vyklízíme, máme blešák každý den. Nádhera. Akorát to třídění potrvá ještě celé věky a nikdy se tam nenastěhujem ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. No to je paráda, tie pohľadnice nemajú chybu. Len si to pýta vystaviť a ochkať vždy keď budeš okolo nich prechádzať a šuškať asi takto: c'est magnifique! Jaj a ešte by som si k tomu troška tlieskala a poskakovala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poskakuju, tleskám, jsem šťastná jako pan Blecha :D :D a ochkám :))) *

   Vymazat
 5. Přesně takovou konvičku bych potřebovala, sháněla jsem přes aukro a nějakou sehnala, ale není to ono.) Úlovky krásné, zrovna jsem o víkendu třídila staré dopisy, fotky a pohledy od babičky a mámy, a taky jsem našla docela dost skvostů, na které už jsem dávno zapomněla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15.2. tam mám rande u pohlednic, jestli konve budou, koupím ji pro Tebe! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT