Med

čtvrtek 6. února 2014
"Ak zmiznú včely z povrchu zemského, ľudstvo nebude mať viac ako štyri roky života. Ak nebudú včely, nebude opeľovanie, nebudú rastliny, nebudú zveratá, nebude ľudstvo."
Albert Einstein

To jsou teda vyhlídky, povím Vám. Já nikdy nebyla moc fanda do medu, ale když vidím doktorku Cajthamlovou, jak svým klientům vždy pěkně naservíruje hromady jídla, která spořádají za jeden týden a vidím ty hory cukru, které je někdo schopen zkonzumovat..... Přešla jsem na med, ikdyž sladím jen kávu a občas čaj a určitě mám za týden cukru jen kupičku! :)

A zpět k tématu. Dnes si budu hrát na chytrou a něco Vám doporučím. Úžasné ovocné medíky, od našich drahých slovenských sousedů. Bez konzervantů, bez umělých barviv, bez přidaného cukru a náhradních sladidel. Jen pravý včelí med a přírodní šťáva z ovoce. Já si vybrala (nevybrala, zas jsem koupila všechny varianty) ostružinu, limetku a brusinku! Tohle je značka Medas. Více o firmě se dozvíte zde.via

Prodávají nejen ochucené medy, ale také akátový, lesní, lipový a med z květů. Já chtěla hlavně ovocné, pro tu chuť a vůni. Je to příjemná náhrada marmelády a sirupu. Používám je do ovesné kaše nebo na palačinky či lívance, ale i do čaje.

8 komentářů

 1. To mě až zamrazilo....Jani, ty nejsi nepodobná Einsteinovi, víš jak si psala, že když sundáš čepici....paaa...sleduji, ale času se mi nějak nedostává...Vokopka

  OdpovědětVymazat
 2. Já se asi celý den nezbavím té představy hromady jídla za týden... především tedy toho cukru :-( Nesladím, ale čokoládu jím na kila. A nic nepomáhá snaha jíst jen půlku, půlka bonboniéry je taky dobrá bomba :-D Ale med vypadá dobře, asi ho pořídím mužovi. S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promííííň :). Já na sladkém moc neujíždím, já se zas musím krotit a vyhýbat se chipsům a sýrům....chjo! To je mé prokletí. Místo cukru mám hromady soli. :D

   Vymazat
 3. Ovocné medy vůbec neznám, díky za tip, Olívko :) Vypadají teda báječně ... jsme teď pořád nějak na hromadě a z toho "obyčejného" lesního mi už poslední dobou bývá trochu šoufl, jak si ho pořád valím do čaje ... musím je vyzkoušet ... nejvíc mě láká ten ostružinový a limetkový.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT