Myslivost

pondělí 23. června 2014
Včera jsem se vypravila na výstavu věnovanou myslivosti. Mělo to být vrcholné zakončení velmi vydařeného víkendu, kdy jsme měla pocit, že jsem zažila, užila, stihla hromadu věcí. Těšila jsem se, jak si užiju parůžků a nakoupím pohlednice s jeleny. Taky fotit jsem se chystala, paměťovou kartu doma nezapomněla a ještě jsem ji pro jistotu celou vyčistila, ať je na ni hodně místa. Houby, houby, zlatá rybko. Expozice o rozloze našeho obýváku, a to ještě hodně přeháním, mi skoro vehnala slzy do očí. Probůh, i já mám doma toho paroží víc! Aby toho nebylo dost, nesmí se fotit. Ptám se paní "průvodkyně" proč? Pan ředitel to nařídil. Hmm, a důvod je? No, víte....je to nařízení z vyšších míst. Ano, to už jste říkala, ale co je ten důvod? No, my máme některé exponáty jen vypůjčené (jeden korbel, šest skleněných panáků a dva obrazy) a znáte to, autorská práva! Já oponovala, že toto ještě dokážu pochopit, že si nesmím vyfotit vycpaninu (???), ale že mě celkem zajímá i text vylepený na stěnách, a že se to přece nebudu učit zpaměti, a že proto jsem tam přišla, abych se dozvěděla něco víc o myslivosti, která mě zajímá. Máte k této výstavě nějaký materiál, ptám se jí. Nemáme, jen leták, zněla odpověď. Říkám jí, OK, ale já vytahuju mobil a budu si text, který mě zaujal, zapisovat, tak mě hlídejte, ať nefotím. Já Vám půjčím tužku a papír! WTF???

...a že jsem toho popsala, Lovcovy zápisky od Ivana Sergejeviče Turgeněva .)Ale v interaktivním koutku mi paní  předvedla, jak kváká kachna a jaký zvuk vydává jezevec!! Jo, je mi pět! Paní zřejmě zpozorovala můj udivený výraz a zklamaná mou vůbec ne nadšenou reakcí, což neočekávala, mi řekla, že bych se divila, jak se to i dospělým líbí! Také jsem byla poučena, že myslivci zvěř pouze nestřílí, ale že se rovněž starají o to, aby v lese něco žilo. Paní, já nejsem od Greenpeace!

10 komentářů

 1. :D Teda! Zřejmě to byla výstava Top Secret a nějaký papaláš shora se tuze bojí o svoje exponáty :)
  Možná můžeš být ráda, žes nestála za zábranou z provazu a nekoukala na to pouze od dveří... Ajajaj
  Tak stane se... :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíš to? Já vlastně můžu být ráda i za pět kroků, které jsem tam mohla udělat!!! :)

   Vymazat
 2. Takze priste spolu vyrazime do Lyse nad Labem na vystavu Natura Viva:-) Mezi ruznymi atrakcemi si muzes zasoutezit i ve vabeni jelenu, jsou tam ruzne prednasky o zivote zvere, ale fakt zajimave, trofeji spousta, i na klouboucek se stetkou muze dojit:-) Jo a foti se vsude! Takze pristi rok v kvetnu se jede-dam vedet! Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucko, děkuju! Beru Tě za slovo, jo? Nemůžu se dočkat!

   Vymazat
 3. Pěkný! Netušila jsem, že je tohle v Čechách ještě možné. Pro lepší náladu Ti mohu doporučit oboru ve Žlebech, kde mají bílé jeleny. Na zámku je pak spoustu paroží, ke kterému ale není výklad ;-) Pěkný den! bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že toto je možné už JENOM v Čechách, v Karviné obzvláště! .) A děkuji za tip! :)

   Vymazat
 4. Tak to bych byla naštvaná, jít na takovouhle výstavu a pak tohle... na prohlížení parůžků, bych doporučila chovatelské prohlídky trofejí, které pořádají přímo myslivecká sdružení, ale výstavy jsou vždy po skončení hospodářského roku a vystavují se ulovené, sražené a nalezené trofeje za uplynulý rok,... většinou se na nich o myslivosti moc nedovíte, ale zajímavostí tam je přesto dost a na koukání toho je tam habakuk a některé sdružení k tomu mají i doprovodné programy, ale takové výstavy budou zase až příští rok.
  A na čtení o lese a myslivost doporučuji knihy od Vrby, seženete je za pár korun v antiku a myslím, že by se vám líbili http://www.silvarium.cz/lesnicka-prace-c-7-99/jan-vrba-basnik-lesa-stromu-a-zvere

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji za vyčerpávající info. Jdu hledat, kde se co bude pořádat! Nejlepší jsou holky, co mají přehled v myslivosti. No, já vůbec netušila, kolik Vás je a ještě ke všemu u mě na blogu! :)))

   Vymazat
 5. :) no to musel byt zazitek ,)) muj muz si delal kurz myslivosti letos, nestalo to moc penez, doma si cte myslivecke penzum - takova A4 bichle tloustky cca 5cm, to ma nastudovat, nez pujde ke zkouskam - za rok. a v kurzu bylo i par holek, tak jestli te to fakt tak moc zajima, hura do toho ,)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT