Łeba - první den

neděle 20. července 2014
Na úvod! Velikánský dík za Vaše nadšení pro mnou zvolenou destinaci naší letní dovolené. Děkuju, že jste se opět projevily jako nejvíc fajn a přály jste nám. Moc mě potěšilo, že nejste ta "většina", která nás zrazovala a skoro si až škodolibě přála, aby nám počasí nevyšlo.

Do Łeby jsme přijeli až kolem sedmé večer a cesta byla hodně mírně řečeno příšerná. Všude se předělávají silnice, všechno rozkopané, samá objížďka, nebo nově přistavěná cesta, se kterou si navigace (???) neví rady!!! A taky musím přiznat, že první den hrál téměř do noty všem těm, kterým jsem celá zuřivá odpovídala "Jo, jedem k Baltu a zima nám nebude!". 

 Ubytování jsme neměli domluvené předem a sháněli ho až na místě. Přiznávám, že po milión hodinové cestě už jsem byla na pokraji zhroucení a tímto děkuji své drahé polovičce, že se o všechno postarala. Na páty pokus to klaplo. My dva a pes jsme konečně byli ubytováni se slovy "Pies nie przeszkadza". Aby bylo jasno, Edík nebyl jediný a hlavní problém, ve většině spíš neměli volno na celou dobu, kterou jsme chtěli a představa, že se v půlce dovolené budu přestěhovávat o kilometr dál a první půlku pobytu budu hledat ubytko na tu druhou...... Já už i tak omdlívala, že budem nocovat v autě! Měla jsem nějakou slabou chvilku, většinou nejsem takový tragéd!

Hned po vyhození kufrů z auta jsme si šli spravit náladu procházkou k moři. Je ale fakt, že ikdyž lilo jako z konve (taky velmi mírně řečeno a lilo tak, že jsem ani nikon nebrala a fotili jsme jen na mobil), tak zima opravdu nebyla. Ať už bylo nebíčko modré nebo šedé a zamračené, teplota byla celou dobu pobytu příjemná. Eda překvapil. Čekala jsem, že bude prskat, že je voda slaná. Houby, houby...vletěl do moře, slaná neslaná, déšť nedéšť....

PS: Zítra už bude azuro, nebojte, ale chtěla jsem přiznat barvu = přiznávám, že jeden den (večer), co se počasí týká, úplně ideální nebyl!


10 komentářů

 1. No...35 celziov tam asi nebolo a nebude(myslim si), ale zase prechadzka za dazda pri mori absolutne fantasticky hydratuje plet...
  Vyzera to tam fantasticky a tesim sa na to azuro

  OdpovědětVymazat
 2. To je supr,
  posledni dny vstavam i uleham zpocena,
  ale poprve dneska je mi fajn:pri pohledu na vas destik/destnik!
  A ve filmu Lasky cas taky prselo a stejne to taky byla prekrasa!!!
  Hej, decka, to je tak fajn ze jste zpatky.
  ♡♡♡

  OdpovědětVymazat
 3. Olí, to je nádhera! Chtěla bych se tam někdy podívat. Sever mě láká... Těším se na další report! Vítej doma :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni, děkuju! :* A víš co? Já si tě příště vezmu do kufru! :)

   Vymazat
 4. Tak zkus jak tam vrže písek, když kopneš nohou dopředu - jakoby uděláš dlouhou rychlou čáru v písku, místo zvedání nohou při chůzi čárat botama po písku, ne špičkou, ale celým chodidlem na plocho, tak to je tím jantarem. Hezkou dovolenou. Vlaďka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vladi, ono to vrzalo i bez toho kopnutí, zpočátku jsme na sebe nevěřícně koukali, ale nedělalo na každé námi navštívené pláži. Děkuju Ti tímto za osvětu, to jsem nevěděla!! :)

   Vymazat
 5. Byla jsem vloni - krásnější dovolenou jsem nezažila ... poušť, jezera, borovice a vřesy..... ..jen ten větýrek :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, vřesy taky a taky větýrek, ať žije frizůra alá cukrová vata (u mě i barvou teda!) :D :D....a přesto všecko, tam bylo nejnádherněji. Souhlasím! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT