Gdaňsk

úterý 22. července 2014
Naše dovolená samozřejmě nebyla jen o koupání a opalování a válení se. Když už jsme vážili tak dlouhou a dalekou cestu, chtěli jsme také něco vidět. Návštěva Gdaňsku tedy byla samozřejmostí. Cca 140 km od našeho přechodného bydliště, cesta trvala zhruba dvě hodiny. Chtěla bych tímto upozornit na polskou vymoženost, semafory ve městě od sebe vzdáleny padesát až sto metrů. Výsledkem jsou šílené kolony a ucpané silnice, protože i když vám svítí zelená, tak se na tak krátkém úseku, v takovém množství semaforů, nemáte kam sunout.
Každopádně Gdaňsk byl prima. Hodně mě překvapila možnost parkování přímo v centru města. Hodina parkingu výjde na nějakých třicet korun, což mi příjde velmi příznivá cena. U nás to opět neproběhlo hladce. :D Parkomat nefungoval, my tam naházeli parkovné na tři hodiny, proč troškařit, že ano?! :D Následně nám tedy žádný parkovací lístek nevypad a tak jsme celí vystresovaní co půl hodiny lítali k autu, jestli nemáme botu.
Město je opravdu moc krásné. Stojí za procházku, za zhlédnutí. Je plné dech beroucích staveb. Všechno hezké, stojící za vidění, soustředěno pěkně u sebe, ani se moc nenachodíte! .)U tohoto krámku jsem si okamžitě vzpomněla na Myynu a její vyšívání...A já Gdaňsk přejmenovala na Království nejkrásnějších domů! :)

14 komentářů

 1. To je doopravdy nádherné město, a ty domy! Neuvěřitelné. Miluju tyhle stavby, překvapilo mě, že je Gdaňsk tak krásný! :-) bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I mně, bála jsem se ryze přístavního města. :)

   Vymazat
 2. Díky za připopomenutí, Gdaňsk je opravdu překrásné město, ráda na něj vzpomínám.

  OdpovědětVymazat
 3. Olivko, máme téměř totožné fotky! Jen já je mám narozdíl od tebe s deštníkama a černou oblohou, protože nám celý den lilo. Ale zase ty přestávky na usušení strávené v kavárnách a restauracích taky mají něco do sebe ;-) A semafory . . . uááá!!!! Kateřina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Néééé, to mi je líto! Ale víš co, já zas nebyla v kavárně! :) .)) Semafory....uáááááááááááááááááááá!

   Vymazat
 4. No paráda...čekala jsem nákladní lodě, rybářské lodě, naftu rozlitou v moři...ba ne, Polsko jsem už kdysi taky navštívila a velice mě překvapila jejich architektura, čisto. Byla jsem v Poznani, dokonce asi týden, na strojírenském veletrhu coby hostestka?- no dejme tomu...zkrátka Polsko mě velice mile překvapilo....pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
 5. No, to jsou věci teda! To vypadá uplně jako moje milovaná Belgie. Mají tam taky tak dobré pivo? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hej, já si myslím, že Belgie nastavila laťku fakt vysoko. Jako pivo v Polsku dobrý, ale za Hoegaarden bych dala život (skoro) a za "Stellinku" taky, tomu se dle mého nic nevyrovná. Ale každý má asi jiný šmak, tak třeba by to polské někdo pochválil! :))

   Vymazat
 6. Když tak vidím ty krásné šaty vlající ve větru, podobný vzor jsem nedávno kreslila.... nedá mi to a udělám si malou reklamu: http://levraicauchemar.blogspot.cz/ :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi dobrá, už se opakuju! Dělej si reklamu, dělej, klidně! :)))

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT