Kýč

pondělí 7. července 2014
Jak bič! Myslím, že doma nic víc kýčovitého nemáme. Každé ráno cestou do práce si krátím čas čtením "Pařížanky" a nějak v pátek večer jsem si bůhvíproč vzpomněla na starožitnosti, antiky, bazary, bleší trhy... Blik. Vzpomínka. Červená váza s plastickými kosatci. Kdo jí měl? Kde jsem ji jen viděla. Musím ji mít. Neusnu bez ní. Půl desáté večer. Letím k našim, v pyžamu. "Mami, kde je ta váza s kosatci?" "Prosím Tě, co sis na ni zrovna teď vzpomněla??" Díky bohu za mou pořádkumilovnou maminku, která je chodící "džípíeska" a ví o každé věci, kterou doma má! Po kom že já to jsem???Tak tahle "hrůzička" je po naší babičce. Myslím, že bábí se na nás shora usmívá. Že všechno, co jsme slíbily, jsme, my holky, dodržely. Že to nebyly jen sliby. Že se nám ty věci po ní fakt líbí. Babička ji měla ve skříni a měla na ni kožešinovou čepici! :D Já ji teda ocením víc! A váze jsem vymyslela příběh. Že jsem ji jako objevila na blešáku v Paříži a že jsem si ji dovezla a je to děsně vzácná váza!

PS: Vůbec se nebojte mi napsat, jak moc se Vám ta váza nelíbí! Já to pochopím a T. bude rád, že v tom není sám! .) :D

15 komentářů

 1. olivko neblazni, vaza ve tvem jednoduchem interieru vypada skvele, prave jako ten wow prvek. kdyby stala na decce v nacincane obyvakove stene s merunkovou vymalbou okolo, mezi milionem ruzovych porcelanovych slonu, keramickych zvonecku a jinych serepeticek, pak ano, to by byl kyc jak bic ,))) kazdopadne mamku obdivuju, ze presne vi .) a aspon je vaza ve 100% stavu, kdyz ji navic chranila ve skrini pred prachem kozesinova cepice .))))) v te parizi teda maji kousky, to ti povim (mrk .)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš, že jsi nejmilejší?! Já jsem se tak pobavila u komentáře od Tebe! Díky, že budu mít hezký den a že se usmívám! Hlavně ten Tvůj závěr o Paříži :* :))

   Vymazat
 2. Ahojte, proč si myslíte, že je to "kýč jak bič"? Váza je krásná !!! Ráda k Vám chodím ... Šá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Šá, děkuji, že se líbí a děkuji, že ke mně ráda chodíte! :))

   Vymazat
 3. ☺☺☺
  náhodou je to oživení.
  Martina

  OdpovědětVymazat
 4. Ale mně se líbí! Po babičce opatruju všecko jako oko v hlavě - dnes se mi zdá, že se to nikam nehodí, ale zítra se mi to v hlavě přeformátuje, zahledím se na trám v podkroví - a tam to patří, jak pro to místo stvořené. Kamarád už mě jednou nazval "klubem kýčařů", vyznavač purismu, minimalismu a funkcionalismu. Ale - taková jsem já, matinko... (Ale Švejka nebo Ferdu Mravence z drátu či vršků od sodovky teda doma nemám a mít nebudu! To zase pr. Neměla ovšem ani babička, její interiér byl art deco.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě, to je ta citová vazba. To ani nejde vysvětlit, proč jí chci mít doma. Ale hrdě se hlásím ke klubu kýčařů! .)

   Vymazat
 5. Teda ta je krásně ošklivá! Babička měla také kosatcovou, ale modrou.

  OdpovědětVymazat
 6. U těhle divných věcí vždycky přemýšlím, co se autorovi honilo v hlavě, proč je ta váza oplácaná kytkama, když se počítá s tím, že budou uvnitř? Ale je dobře, že jsi ji vylovila z paměti a vystavila, jedna hrůzička do interiéru patří, kór když je z tej Paříže:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Nie je na spodku nahodou znak 1/2 kolesa? Potom by to bola kremnicka keramika.

  OdpovědětVymazat
 8. Mně se náhodou líbí strašně strašně moc, a to jsem jinak spíš minimalista...:-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT