Povolání snů: anděl Petronel

středa 30. července 2014
Pamatujete si na něj? Na anděla Petronela z pohádky Anděl Páně? Jak to tam u nebeské brány třídil? Jak to proséval? Tak já si prosím taky na pár dní službu u nebeské brány a já to tam taky protřídím. Nebo! Nejlepší bude zřídit nebeskou bránu ještě za života a naučit lidi slušnému chování. Je to tak. Lidi už se k sobě neumí slušně chovat a slušnost nahradila hrubost, urážky a výhružky. Zvlášť v práci. Díky bohu, že ne v soukromí. Aspoň někde mám na lidi štěstí. Takže, já si prosím, aby mě chvíli, chviličku, někdo nechal konat dobro. Chci zbavit svět otrapů, lidí zlých, co trápí jiné, ignorantů, jejichž životním cílem je otravovat život druhým! Děkuji!


Vždycky si říkám, že se nedám, nerozčílím, nenechám si zkazit náladu, že za to nestojí. Do vesmíru vyšlu nespočet pozitivních myšlenek a sem tam to výjde, ale nepomáhá to, když Vás chce někdo fakt trápit. Pamatujete, jak jsem psala, že nejlíp je v lese, klik? Už i les je na všecko krátký! Hlasujte pro Olív, hlasujte, ať je z ní anděl Petronel!

16 komentářů

 1. Mas to mat...ale dokedy budes mat energiu ? Vad budes v prvej linii proti nim...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale měla bych ten pocit zadostiučinění, že vidím, že je spravedlnost! :)

   Vymazat
 2. Hlasuju jednoznačně! A držím palce.....Taky se s tím potýkám čím dál víc :-( Ale my se nedáme! A dííííky za super blog! Zuzka K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Zuzko, moc Ti děkuji a taky děkuji, že díky Tvému komentáři vím, že jsou ještě milí lidé! :))

   Vymazat
 3. Můj hlas máš ;-) Znám ty optrapy, hází své nesnáze na druhé, všude si stěžují, jsou neurvalí a hrubí... Lidi se už definitivně neumí chovat, každý den mě o tom přesvědčuje víc a víc. Je to smutné. bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je smutné vědět, že to všechny taky znáte. To pak znamená, že jich je fakt moc! :(

   Vymazat
 4. Je jich moc...na druhou stranu lide se s chybami lidskymi narodili, o tom uz je cesta z raje popsana:-) a na zacatku vseho byla zena:-)
  Ale neboj, i mne se nelibi chovani v dnesni spolecnosti. Sobeckost a individualismus, hrabickovani si na svuj vlastni pisecek, neochota dat cokoliv ze sebe, to jsou veci, ktery me ted v Cechach stvou nejvic..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na začátku byla žena, ale Ti nejhorší, se kterýma se potýkám ženské nejsou! .)) A i já mám své chyby, se kterýma jsem se narodila. I bych řekla, že jich mám víc než je zdrávo :D, ale neřekla bych, že lidem tak prudím život! :)) Ale oni by možná řekli, že jo! Že jo? :) Děkujůůů za názor!

   Vymazat
 5. Ani nevíte jak Vám rozumím! Mně už snad v práci nikdo neřekne nic dobrého a pozitivního /mimo kolegů/. Všichni jen na všechno nadávají, kritizují, nepochválí vůbec nic. Někdy si říkám, že by mi bylo nejlíp kdybych někde v lese sázela stromky. Sama.
  Mějte se krásně!!!
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, aspoň Ti kolegové, že jsou fajn. Ještě to by scházelo! Leni, mohly bychom sázet spolu? .)

   Vymazat
 6. To je článek do pranice a dlouhé téma. Ale věř, že co (kdo) tě nezabije, to tě jen a jen posílí. Naopak, já jsem poslední dobou těmto lidem celkem vděčná, protože mě motivují k tomu být lepší a posunují mě dál. Takže vlatně díky, že existují. A nejlepší zbraň proti nim je úsměv :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fákt? Tak to budu brzy "rambo" :D a zkusím úsměv jako zbraň. Obvykle mi spíš úsměv zamrzá! .)

   Vymazat
 7. Ano prosím buď Petronelem, pár ti jich tam taky pošlu.....Ani nevíš, jak ti rozumím a i já vždy děkuju tomu, že v soukromí mám štěstí na ty slušný lidi. Po pracovní stránce někdy nestačím zírat, co si lidi o sobě vlastně myslí...Dora

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doro, dám Ti vědět, až budu, jo?! Slibuju, že se vynasnažím co nejrychleji!! .))

   Vymazat
 8. Hlavně si Olivko nenech vzít radost ze života a víru v to, že většina lidí je dobrých. Nesmí nás to semlít, ale je to hodně těžké.
  A s tím Petronelem? No nevím, je to velká zodpovědnost.
  Lidé jsou dneska pod tlakem, mají starosti, trápí je nemoci a někdy nepoznáme,kdo je ten nešťastný, který neumí své trápení přijmout a řešit svoji situaci a kdo je jen obyčejný hlupák.
  Měj se krásně a těším se, že budeš dál pozitivní a veselá. martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se nedám. Radost mi nikdo nevezme, ale velmi ráda si vezmu zodpovědnost za konání dobra a trestání zla! :D :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT