Hugo a jeho velký objev

sobota 15. listopadu 2014
Když jsem byla jako malá nemocná, byl to ten nejsprávnější čas pouštět si gramofonové desky. Pohádky z gramodesek. Rumcajse a Křemílka s Vochomůrkou a taky Spejbla s Hurvínkem. Od včera jsem hrozně nastydlá, během pár hodin se mi spustila parádní rýma. Rozměry mého nosu by mi záviděl nejeden hroch. A já zatoužila po pohádce. A na Nově jednu dávali. Uvařila jsem si zázvorový čaj s medem, otevřela zavařovačku kyselých okurek, nasadila froté ponožky, zachumlala se do deky a páteční filmový večer mohl začít. Jen já a krabice papírových kapesníků.
Pohádkový film Hugo a jeho velký objev. Byl to nejmilešjí příběh jaký jsem v poslední době viděla. Tenhle film stojí zato a myslím, že dospělé snad pobaví i víc než děti. Prostředí pařížského nádraží s výhledem na Eiffelovu věž jsou úžasným bonusem. Až na úplný konec jsem pro zajímavost koukla na ČSFD a z přečtených recenzí jsem měla stejnou husí kůži jako u některých částí filmu.

 

 
A já si taky vzpomněla na větu jedné milé dámy, kterou jsem měla před několika týdny možnost poznat. Říká "Mě už dnes dojmou jen pohádky"....má pravdu a já se včera dojímala do aleluja.

4 komentáře

 1. Olivo taky jsme se s Adamem koukali, sice můj muž těžce nesl, že nechávám Adama ak dlouho vzhůru, ale zase jindy bychom si takhle pěkně společně v klidu asi film neshlédli. Moc pěkně udělané a vezme to za srce. A mně ještě nedalo, když je v fimu scéna kdy vypadne lokomotiva z nádraží na ulici, takasi každému naskočí známá fotografie, která se nejčastěji objevuje asi v kavárnách :-))) a tak (možná teprve teď) už vím, že to byla opravdu reálná fotka z opravdové nehody která se stala : před více než sto lety :-) zajímavé bylo že i když to vypadá hrůzostrašně tenkrát měla nehoda jen jednu oběť....no nic to jsem úplně odbočila, pohádky mě taky dojímají. Krásný víkend a hodně zdraví!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako já ale taky nechápu proč se pohádky a filmy pro děti dávají večer, když navíc trvají tři hodiny... Ale předpokládám, že Adam zrovna toto ocenil nejvíc! Že může být dlouho vzhůru! :))

   Vymazat
 2. Olivko, i když jsem mu nevěnovala pozornost 100%, stejně mě vtáhl do děje, dýchal dojmy od začátku do konce. Nádherný film, který určitě dám někdy znovu, za plné pozornosti. A potěšila jsi mě s tím gramofonem, měla jsem to v dětství úplně stejně. K tomu jsem si prohlížela ilustrace z oblíbených knížek, a jak jsem se měla :). Přeju brzké uzdravení a moc zdravím! Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem hrozně ráda, že je nás "gramofonových" víc! :)) Děkuji, moc pozdravů! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa