Kastrol

čtvrtek 11. prosince 2014
Letos jsem se rozhodla, že náš vánoční stromek umístím do zavařovacího hrnce. Něco ve stylu fotky číslo dvě. Stojan na stromek je hrozně důležitá věc. První rok našeho společného bydlení, o našich prvních Vánocích, jsme stromek strčili do krásného starožitného stojanu, stromek neměl vodu, takže z něj jehličí sněžilo jak o život a ještě byl tak nestabilní, že nám třikrát spadl a rozbili se skoro všechny ozdoby. Od té doby, poučeni, jsme vybaveni velkým stabilním kameninovým stojanem, do kterého můžem nalít i vodu. Letos to jistí obří kastrol. Jak to máte vymyšleno vy? Poněvadž proutěné nebo drátěné koše jsou taky moc prima.12 komentářů

 1. S tím zavařovacím hrncem to je bezva nápad. My sice máme takový celkem bytelné stojan, do kterého se dá nalít voda, ale tohle se mi líbí! Letos totiž máme poprvé smrk, protože se mi líbí víc a tak bude muset mít větší přísun vody, ty smrky moc nevydrží. Díky za super tip!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. Doufám, že i výsledek bude stát za to. O víkendu se na to vrhám! Taky jsme chtěli smrk, ale máme opět jedli. :))

   Vymazat
 2. mám starý veľký zavarovací hrniec a mala som aj jedličku v črepníku...pestovala som si ju na záhrade, vykopala, presťahovala na druhý koniec republiky a tešila sa, ako to na terase vyzdobím...ako mi po nasledujúce roky bude naživo pripomínať záhradu... a stromček mi niekto ukradol...bola to moja pamiatka na našu záhradu... :(

  OdpovědětVymazat
 3. Pekne,len to pri dvoch blaznivych maciatkach velmi na stromcek tento rok nevidim.Ibaze by som ich strcila do kastrola spolu so stromom:)

  OdpovědětVymazat
 4. To je zajímavé, slyším o tom poprvé...My používáme klasický kovový stojan a naštěstí se nám nikdy nestalo, že by stromek spadl i přes to, že máme doma spoustu chlupáčů ;-) bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě amatéři jsme, no :D, odrostlí na stromkách umělých! :D :D

   Vymazat
 5. ...už jsem viděla stromek i ve vysloužilém potlučeném pozink kyblíku:-) Mám někde zahrabaný hodně jetý uhlák po původních obyvatelích, to si piš, že do něj tu vánoční nádheru strčím:-) akorát k tomu potřebuju ty krásný skleněný hvězdy...styl kráska a zvíře:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, tak takový nemám. A uhlák musí být taky super, tak se pak pochlub, jo?

   Vymazat
 6. My ho máme v květináči a zaléváme..jehličí ale už trochu pouští, no uvidíme, v jakém bude stavu, až se vrátíme z výletu =D. Polovička věří, že nám zůstane i do příštích Vánoc, ale já mu moc nadějí nedávám, na tohle nebyl vypěstovaný..

  Těším se na fotku, určitě se pochlub =)
  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Některé přežijou a některé ne. Máme asi tři takové "vánoční" zasazené na zahradě a přežili to. Některé byly pár let na balkoně. Některé bohužel uhynuli. Tak budu držet pěsti.

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT