U kávy s....

pondělí 26. ledna 2015
Tak se bude jmenovat nová série rozhovorů se zajímavými lidmi, které jsem se rozhodla na blog zařadit. Nijak pravidelně, ale pevně doufám, že si budu mít pořád s kým a o čem povídat. Budu oslovovat milé lidi, které jsem potkala/poznala díky blogu a něčím mě oslovili, mají zajímavé povolání, něco krásného umí, tvoří, cestují, píšou, staví, navrhují, kreslí, šijou, pletou, vaří, fotí, programují...

Dnes tedy U kávy s Bárou z HNST.LY (o tomto projektu už jsme psaly zde)
 
 
 
Jak jsi se dostala k tomu co teď děláš? Myslím ten první nápad, impuls…..
 
Myslím, že ten první se odehrál, když jsme bydleli v Londýně. Pozorovala jsem ty lidi v supermarketech, jak si nosí v každé ruce pět poloprázdných igelitových tašek, kterých k nákupu mohli dostat kolik chtěli, protože tam jsou zadarmo. Uvědomila jsem si, jak málo si většina lidí váží toho, jak nakupují a co konzumují. Nesejde jim na tom, odkud pochází věci, které si koupili, ani co se s nimi stane, až je potřebovat nebudou. Zároveň jsem kolem sebe objevovala další lidi, kterým na tom naopak velmi záleží, tak jako mně, a to mě postupně dostalo až k lovení příběhů lidí, kteří se kromě poctivě vyrobeného produktu snaží vytvořit i hodnotu, která přetrvává.

Co sis naposledy pořídila do bytu?
 
French press. Vlastně to byla zatím jediná věc, kterou jsme si pořídili. Před ročním cestováním jsme si prošli radikální minimalizací a do Česka se vrátili víceméně jen s tím, s čím jsme cestovali. A od října stále hledáme místo, které bychom si zařídili podle svého. 

Co máš na světě nejradši?
 
Přítele Petra a našeho psa Bernarda. Kde jsou oni, je můj domov.

A činnost? Třeba nejlépe strávený den.... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?
 
Nejlépe strávený den je, když můžu dělat a dělám cokoliv, co mě zrovna baví. Někdy mě políbí múza a píšu, jindy mám zase oko na focení, občas mě honí mlsná a tak se nechám polapit a upeču něco dobrého. Ale vůbec nejlepší je dostat pozitivní zpětnou vazbu na cokoliv z toho. Přečíst si nebo slyšet, že se někomu líbí jak píšu, jak fotím nebo někomu ode mě chutná. Jednoduše vědět, že to, co dělám, má smysl ještě pro někoho jiného.

Povolání snů...i kdyby bylo sebeabsurdnější.
 
Myslím, že nemám vyloženě povolání snů. Snažím se řídit heslem Doing what you love is freedom, loving what you do is happiness. A já jsem poměrně šťastná s tím, co dělám.
 
Co ti vadí?
 
Teď aktuálně mi strašně vadí lidé, co kouří na ulicích. Nikdy jsem si neuvědomila, jak je to otravné, dokud jsem nezačala běhat.

Vyjmenuj tři nejoblíbenější místa na světě, nemusí to být konkrétní město nebo stát nebo kontinent, klidně třeba na kopci u lesa…..
 
Ráda utíkám domů, ráda utíkám do kaváren, ráda utíkám, abych mohla najít víc oblíbených míst.

Nejoblíbenější věc z HNST.LY?
 
To je trochu Sophiina volba. Ke každé věci v HNST.LY mám vztah, protože jsem ji vybrala přísným kurátorským okem. Ale třeba na vůni meduňkového mýdla od Dvou koček jsem doslova závislá. http://www.hnst.ly/products/prirodni-aromaterapeuticke-mydlo-sen-nocni-mury
 
 
Báro, děkuji, bylo to moc fajn!

18 komentářů

 1. Krásný rozhovor... oběma vám moc fandím. Těším se na další HNST.LY produkty i další kávové dýchánky tady u Oli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Já se taky moc těším. Jsem ze svého nápadu hrozně unešená! :D

   Vymazat
 2. Moc pěkný rozhovor! Super nápad Olí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, byla jsem zvědavá, co vy na to! A teď jsem nadšená, co vy na to! :)

   Vymazat
 3. eeejha, tesim sa na viac podobnych clankov :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Oli, moc zdravím, a zároveň rovnou přiznávám, že komentář nebude jen k dnešnímu článku.. normálně bych se vypsala do mailu, ale ten mi bohužel nejde prokliknout!?? Nejdříve obecně - velmi příjemný blog/místo - objevila jsem ho před několika dny; za druhé - hlasuji pro básničkové příspěvky, ano ano ano; za třetí - také mi nejde prokliknout odkaz na Šárku, která ti vytvořila super kulicha - tak moc prosím, pokud je to ještě možné, o kontakt - a děkuji!!; a za čtvrté k dnešnímu příspěvku - rozhovory jsou dobrý nápad, vnímám to jako možnost dozvědět se více... Děkuji Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Za všechno! A moc!

   PS: Mail o(u)praven!

   Vymazat
  2. Také děkuji moc. Už jsem dnes psala.... :) K.

   Vymazat
  3. Také děkuji moc. Už jsem dnes psala.... :) K.

   Vymazat
 5. Ahoj Oli, moc zdravím, a zároveň rovnou přiznávám, že komentář nebude jen k dnešnímu článku.. normálně bych se vypsala do mailu, ale ten mi bohužel nejde prokliknout!?? Nejdříve obecně - velmi příjemný blog/místo - objevila jsem ho před několika dny; za druhé - hlasuji pro básničkové příspěvky, ano ano ano; za třetí - také mi nejde prokliknout odkaz na Šárku, která ti vytvořila super kulicha - tak moc prosím, pokud je to ještě možné, o kontakt - a děkuji!!; a za čtvrté k dnešnímu příspěvku - rozhovory jsou dobrý nápad, vnímám to jako možnost dozvědět se více... Děkuji Katka

  OdpovědětVymazat
 6. Parádní rozhovor! Fandím oběma a těším se na další :))

  OdpovědětVymazat
 7. Zajimavy projekt, tesim se na dalsi rozhovory!

  OdpovědětVymazat
 8. Výborné, teším sa na ďalšie zaujímavé rozhovory a mať tak možnosť spoznať bližšie ľudí. Andrea

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT