Jak jsem se stala Pařížankou

neděle 1. března 2015
...ať žiju kdekoli. Krásné zjištění. K tomuto závěru jsem došla včera v horké lázni a věřte mi, z horka to nebylo. Začala jsem číst knížku Jak se stát Pařížankou...ať žijete kdekoli. Vysvětlím. Hned v úvodu se totiž píše o mně. Když přeskočím, že nejsem perfektní matka, protože nejsem matka..tak jsem se našla ve všech bodech! A to se počítá! Jsem zábavná, pozorná k ostatním, zvědavá, nebývá to se mnou jednoduché (pořád, denně, nikdy!), ale vím, jak si plnými doušky užívat života. Já třeba neumím šetřit, protože zastávám názor, že když mě přejede auto, tak si mé naspořené prachy za mě užije někdo jiný, ikdyž mně blízký a milovaný, vím na koho jsem vše napsala, ale já si, prosím pěkně, s dovolením, utratím mnou vydělané peníze sama, ano? Užívám si, dopřávám si, raduju se...
Pařížanky prý vynakládají šílené množství energie na to, udělat z každé drobné události příběh. To jsem přece já. O všem dokážu povídat, vyprávět, já miluju příběhy.
Jsem hrdá, ale umím si nevěřit. Mám ráda ve věcech pořádek, ale jaký já dokážu natropit chaos. A hlavně, umím si ze sebe dělat legraci  a taky se tomu upřímně zasmát. Umím si přiznat, že občas chybuju. Třeba, že se špatně zamiluju.

fashion editorial with Charlie Newman for Glamour, UK, April 2014. Photographer: Pamela Hanson, stylist: Emer Dewar.

A na závěr citát z knížky, od Jean-Luca Godarda: "Příběh by měl mít začátek, prostředek a konec, ale nemusí to být nutně v tomto pořadí.".....podle toho by se dalo moc hezky žít!

2 komentáře

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT