Půdu nepodceňovat

pátek 26. června 2015
Pár týdnů zpátky jsme se byli podívat na dům. My pořád nevíme, jestli chceme opravovat nebo bydlet v novém. Já prahnu po domě s duší, jak já tomu říkám. Některé ale mají "duši" až moc a nedá se tak nějak vyvětrat. 

Dům to byl velký, ale zásahy předchozích majitelů byly spíš na škodu. To hezké mu vzali a nesmyslně přestavěli. Spoustu toho začali a nechali tak a nám tam při té návštěvě tak nějak celkově nebylo dobře. Takže nakonec nic a přemýšlíme dál. 

Ten barák měl ale úžasnou půdu. A já si říkala, že kdybychom dům koupili, tak že bych tam měla svůj vysněný ateliér. Ale teď si říkám "Co ateliér?!! Ale jídelna! To by bylo...." Protože kdo to kdy slyšel/viděl mít jídelnu na půdě? A hle, jaká je to paráda!

10 komentářů

 1. Uzasny prostor! Ja jsem tedy pro novostavbu nez pro dum s dusi, bojim se duchu :))) ale to mam z toho ze furt cumime na horory no :))

  OdpovědětVymazat
 2. Krásne, tak to si predstavujem naše podkrovie, ale viac bielej:)), práve robíme na našom dome strechu a potom nás to bude čakať..a želám to aj Tebe, bola som na tom podobne, vždy som chcela viac starší dom, niečo od čoho sa odpichnúť a pre nás to bola aj voľba, pretože s 3 deťmi sme predali trojizbový byt a mesiac po kúpe domčeka sme sa do neho sťahovali...máme prerobené prízemie, kde je tri izby a kuchyna, toaleta a teraz robíme vrch . Nie je to zrovna pre niekoho dom s dušou, ale ja som ju tam našla a už by som nemenila ani za nič . Želám Ti ten správny pocit pri hľadaní nového domova a fandím...ked budeš mať chuť mrkni ku mne, či ťa ten dom s dušou neodradí:)), papa...marcela

  OdpovědětVymazat
 3. Za rok budeme resit podobný problém :) Já osobne zatim více tihnu ke staršímu domu..Nové je sice nové, ale mě prave baví to opravování k obrazu svému. Půda z fotky opravdu nádherná, s tím by se dalo pracovat a jak!

  Lukáš
  http://ajlaffesn.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Marcelka má dom s dušou... do biela ...:-) !
  Aj ja som ti chcela napísať, že som rada, že máme rekonštruovaný zdravý, tehlový dom, niektoré aj s tou starou značkou a voňal....a keď sme prvýkrát stáli na dvore, pozerali na kopce, lesy črtajúc sa nad záhradou,....poznala som, že sme doma, taký silný pocit to bol !
  PS:...hore nie je ani dobré mať jediný záchod...:-)...a jedáleň :o(.....ja teraz riešim, či rozšírim kuchynský kút o skrinky, kt. máme presne na tú stenu, miesto sedacej lavice, a jedáleň a sedenie vôbec, sústredím za roh, k piecke..., ale zdá sa mi to od ruky....kuchyňa sa mi pre nás totiž zdá malá 6 ! ľudí, z toho min 3 v uličke stále, zvyšok všade..plus kocúr a pes !...a mini dom :-)... a to nehovorím o návšteve :-)
  PPS: ...dušu už máš...teraz domček :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Také my jsme toužili po starším domku na předělání... a máme ho a jsme přímo v procesu... Většina lidí nás odrazovala (a odrazuje stále) - že prý předělávat starý dům je mnohem horší než postavit nový... no, je to pravda... starý dům je hodně o kompromisech - některé věci jsou prostě dané a člověk s nimi nehne, leda by musel dům od základů zbořit a začít znovu... Nezbývá než z nedostatku vytvořit přednost (jako třeba jídelnu na půdě;-) ). Myslím, že proto je předělávání starých domů hlavně pro kreativní lidi (to Vy jednoznačně jste;-) ). A s tou duší... Když jsem v našem budoucím domě byla poprvé, neviděla jsem všechnu tu obrovskou a šílenou práci, která nás čekala a čeká, ale cítila jsem, že je to ono a že když ten krok neuděláme "teď", neuděláme ho už nikdy... Ale stejně nedokážu jednoznačně říct, zda jsme udělali dobře... i když stále ještě věřím, že jo ;-). Přeji Vám, ať se vám podaří narazit na takový objekt, o kterém budete vědět, že je to On ;-).
  V.

  OdpovědětVymazat
 6. já zase toužím po starém bytě... nejlépe s terasou, narodila jsem se do pavlačáku a do bezduchý novostavby mě nikdo nedostane ;-) tak držím palce!

  OdpovědětVymazat
 7. Taky jsme to řešili, dokonce pár domů prošli, ale nenašli to pravé. Naštěstí jsme si uvědomili, jaké máme povahy (třeba že já jsem hrozně netrpělivá a chci mít všechno hned, nejsme schopní být v provizoriu a vidět kolem sebe samou práci), k tomu nulová zkušenost a omezené finance. Tak jsem hrozně ráda za náš dům, i když pořád trochu toužím po té duši (dokonce mám vyhlídlej jeden schátralej dům s dřevěnou verandou, a představuju si, jak bych ho opravila a bydlela v něm :-))

  OdpovědětVymazat
 8. Tak já už tuhle zkušenost mám za sebou. S bývalým mužem jsme komplet předělávala starý dům. Uff, tedy nikdy více! Do čeho se ťuklo, z toho vyvstal poměrně velký problém. A tak to dalo práce mnohem více než jsem si dovedla představit. Ale naprosto tě chápu. Sice bych do takové rozsáhlé rekonstrukce už nikdy nešla, ovšem po domu s duší prahnu stále. Ideálně koupit pomezemek s nějakým starým stavením či stodolou a některu část zachovat a využít a zbytek přistavět nový :-) Tak ať se vám podaří najít vysněný dům!

  OdpovědětVymazat
 9. Ùplně rozumím , my se rozhodovali jestli koupíme starší domek a budeme si ho budovat a předělávat a piplat :-) Nakonec jsme koupili pozemek na polosamotě a budeme stavět norský dům, a jsme nejšťastnější a už se moc těšíme ...tak přeju hodně štěstí při výběru
  Zdraví Tereza

  OdpovědětVymazat
 10. Díky za všechny komentáře, které jsem pečlivě pročetla, a zjistili, že vím to, co předtím. Že vlastně nevím! :D :D Nechám to osudu! :))

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT