U kávy s...

úterý 9. června 2015
Mademoiselle Adéla Kudrnová. Šéfredaktorka SOFFA magazínu. Pamatuje na blog Chic Ada? Jak já se vždy těšila na každý nový článek. Ady blog byl pro mě ten nejlepší "časopis" a já si uvědomila, že chci taky. Že chci něco tvořit. Díky ní jsem objevila kouzlo blogů. Uplynula trocha času, Chic Ada neměla nové příspěvky, já byla smutná, ale to celé vlastně znamenalo jen klid před bouří! Zrodila se SOFFA. Projekt, ze kterého mi padá (a asi už nikdy nepřestane) brada až na zem a já si od začátku přála, aby byla na papíře. Práce Ady a celého týmu si to prostě zaslouží. A jak já pořád a pořád říkám "Stačí si přát...". Na papíře už tady máme třetí krásné číslo SOFFA magazínu!!

Adéla má můj obdiv za to, jak je cílevědomá, vytrvalá, jak dokáže pracovat, taky za to, že má pořád hodně skvělých nápadů. Můj největší obdiv má za odvahu.  Ono to není jen o tom říct si "Hmm, tak budeme dělat časopis...". Risknout to, zkusit ho vydat??? Bude to mít úspěch nebo ne? To obrovské riziko by málokdo podstoupil.bych se tolik bála zklamání. SOFFA je totiž jiná. Nic takového se v ČR nevyskytuje. Po vizuální stránce, zaměřením, rozsahem, provedením....ničím! Děkuji za tak odvážné lidi, kteří stojí za každým číslem, jsou pro mě hnacím motorem! Dodává mi to odvahu a taky naději.

Pro mě je Adéla velká osobnost a chovám k obrovský respekt. Je hodná a hrozně moc milá. Taková je a takové lidi přitahuje. Všichni ze SOFFA jsou takoví!:) A musím Vám říct, že je tak hubená, že když ji při setkání obejmu, mám pocit, že mé ruce jen máchly vzduchem a sáhnu si až na lopatky (závist, protože na mě by jednomu dvě ruce nestačily)! :D

Je to víla!
Jak to se SOFFA všechno začalo? Myslím ten první nápad, impuls..... Dá se říct, že už v době, kdy jsi psala svůj blog Chic Ada se Ti hlavou honily myšlenky vytvořit časopis?
Myšlenka na vlastní časopis přišla někdy na konci léta 2013, nápad na podobný projekt ale v mojí hlavě uzrával už delší dobu. Pracovala jsem jako stylistka a redaktorka v Marianne Bydlení a Elle Decoration a zároveň jsem, jak jsi už sama zmínila, psala svůj blog Chic Ada. Najednou jsem si uvědomila, že kolem sebe mám lidi, se kterými bych chtěla tvořit něco nového, jiného a co by dělalo lidem radost. Vnitřně jsem asi cítila potřebu propojit blog a tištěný časopis. Dala jsem se dohromady s bývalou kolegyní architektkou Lenkou Hlaváčovou a společně jsme vymyslely a založily časopis SOFFA. To, jak SOFFA vypadá, je potom i dílem dalších lidí, kteří postupně přicházejí a stávají se součástí skvělého týmu. Parta lidí, která dělá SOFFu, na tu jsem asi nejvíce pyšná!


Co máš na celé té práci s vydáváním časopisu nejradši?
Absolutně nejraději mám úplně úvodní část plánování čísla. Kdy si všichni sedneme a plánujeme obsah dalšího čísla. Vizualizujeme si jednotlivé nápady a obsah se nám rodí pod rukama. Také mě hrozně baví setkávat se se zajímavými lidmi, které díky magazínu máme šanci poznat.


Které časopisy jsou Tvé oblíbené, ať už se jedná o online magazíny nebo ty na papíře?
To je těžká otázka, mám hrozně moc oblíbených časopisů a to z různých odvětví. V poslední době si “jedu” v časopise Monocle.


A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!!
Já jsem člověk, kterého je hrozně lehké pro něco nadchnout. Skoro každý týden bych si přála být někým jiným. Aktuálně bych chtěla být zubní lékařkou nebo mít vlastní hotel.


Protože se na blogu věnuju taky bydlení....co máš doma nejradši, bez čeho by ses neobešla? Sbíráš třeba něco?
U sebe doma mám úplně nejradši postel. Hodně v ní i pracuji. :) Neobešla bych se asi bez internetu. :) A sbírám různý starý porcelán a hrnečky. Taky mám hodně polštářů.


A činnost? Nejlépe strávený den.... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?
Skvěle strávený den si představuju na sluníčku s knížkou nebo na chalupě s rodinou. SOFFA je jeden můj velký koníček. Všechno, co mě baví, v ní je – cestování, zajímaví lidé, design, bydlení, umění...Obecně mě moc baví lidi. Je skvělé poslouchat jejich nápady, pozorovat jejich výrazy, oblečení. Lidé jsou moc inpirativní!


Pro SOFFA také cestuješ, podělíš se s námi o tři nejoblíbenější místa, která jsi navštívila?  A bylo by některé z nich, to vysněné místo pro život, kdybys měla tu možnost a mohla tam žít?
Miluju Berlín. Jsem rodačka z Prahy a jsem na ní hodně závislá, ale v Berlíně bych si dovedla představit žít. Bydlela jsem i nějakou dobu ve Švédsku, kde je také krásně a je to můj druhý domov. Na opravdu odpočinkovou dovolenou ráda jezdím do Řecka.


A na závěr poprosím o jednu větu ve švédštině! Největší zážitek byl pro mě slyšet ji naživo, ale pro blog budu šťastná i za psanou verzi. Napiš nám cokoliv! :-)
Tack för intervjun. Jag vill önska alla en fin sommar!


Nemůžu vyjádřit jak velkou radost mám, že s "intervjun" souhlasila. Tolik si cením času, který mi všichni pro mé rozhovory věnovali. Opravdu moc! Děkuji, Adélko!

14 komentářů

 1. Olivko.Tiuzim po vsech cislech,ale nevim,kde se jich domaknout.U nas v Palkovicich :-) asi tezko a ve Frydku taky nikde....Adu jsem cetla mooo rada.Prosim porad.Nadka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje milá, SOFFA má e-shop :)) tady http://shop.soffamag.com/ a pořídíš tam všechna dosud vydaná čísla (poštovné po ČR je zdarma), ale taky krásné plakáty! :)) Pokud si chceš SOFFA koupit v kamenném obchodě, tak v Ostravě je prodává CO KAFE. :)) Měj pěkný den! :)

   Vymazat
  2. Presne tak, SOFFU doručujeme po ČR zdarma a objednat se dá na shop.soffamag.com :)

   Vymazat
 2. Ztělesněná elegance. Adéla má podle mě všechno, co má správná žena mít a možná ještě něco navíc. Další člověk, jenž má můj obdiv. A na nový číslo už se moc těším, pořídím si ho na dovolenou, bude-li na čtení na čas :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybys ji viděla v šatech Zuzky Kubíčkové....ten pohled vyráží dech! :)

   Vymazat
  2. No jestli myslíš ty úžasné pink, tak to tedy byla symfonie.

   Vymazat
  3. Nejenom ty úžasné pink, Baru, nejenom!! :D

   Vymazat
 3. Milá Jani, moc děkuju za krásná slova i za SOFFa tým, to, že SOFFA vypadá, jak vypadá, je zásluha celého týmu :) Posílám moc pozdravů a bylo mi ctí :) Ada

  OdpovědětVymazat
 4. Olivko, skvělé!!! Super rozhovor :-) Děkuji!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Hned jsem jukla na stránky SOFFA a jsem nadšená, díky za moc pěkný rozhovor! :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jen bych napsala, co všichni přede mnou a co i ty. Chic Ada jsem sledovala, bavila mě, měla jsem ráda i její práci ve zmíněných časopisech, měla svůj rukopis a kromě té elegance je i odvážná a to mě baví. Děkuji za další zajímavý rozhovor.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT