Bydlení je hra

pátek 31. července 2015
Poslední večery koukám na iVysílání České televize na staré díly pořadu Bydlení je hra, protože bydlení je hra (pochopí někdo, proč se v tak zdařilém projektu nepokračuje???). Musím říct, že proměny v tomto pořadu mě baví ohromně. Obzvlášť z toho důvodu, že se zde neplýtvá penězma, věci se nevyhazují, ale recyklují, nábytek dostává nový nátěr nebo nové využití. Designéři pracují s daným rozpočtem, někdy velmi omezeným a jde to! Neříkám, že vše je dle mého vkusu, ale líbí se mi nápady, které si pak můžu vyzkoušet podle svého gusta.

Není problém předělat bydlení za peníze sponzorů, jak je tomu třeba u Jak se staví sen. Ten mě neba nejvíc právě z důvodu mrhání financema i materiálem, a taky proto, že hlavní sponzor rovná se narveme podlahu s kamínky do všech předělávek, které máme v plánu. Výsledkem pak je stokrát stejná podlaha v několik po sobě jdoucích proměnách. A taky, řekněte sami, v čem mě má inspirovat "....šel designér/architekt do obchodu a koupil....". Nebaví.....

V Bydlení je hra miluju nejvíc Soňu a její nápady. Ona je prostě bezkonkurenční. Soňa je taková 100+1. Architekta, designérka, která navíc zastane práci čalouníka, švadleny, malíře a natěrače. Má nejen hlavu plnou úžasných nápadů, ale taky moc šikovné ruce. Tady, tady mě nadchla ohromně. Koukněte na stropní lampy Apollo nebo stojací svítidlo Sputnik. Po shlédnutí tohoto dílu jsem měla chuť jít obrážet bazary!

14 komentářů

 1. Naprosto s vámi souhlasím! Bydlení je hra úžasný pořad,také jsem ho ráda sledovala a Sonička je poklad. Děkuji za připomenutí, moc ráda si zkouknu všechny díly znova.
  Hezký víkend,
  Petra

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně!!! Vůbec nechápu, přoč už nedělají nové díly. Viděla jsem na netu úplně všechny a Soňa je skvělá. Asi si zas něco pustím...

  OdpovědětVymazat
 3. Soňa je totiž naprostý originál. Nikoho nekopíruje. Nestylizuje se. Je sama sebou. Kdybych si mohla vybrat, kým chci být v příštím životě, pak Soňou Malinovou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je moc hezké, Lucie, co jste o Soni napsala. Doufám, že si Váš komentář přečte! :)

   PS: Já chci být Agatha Christie!

   Vymazat
 4. Naprosto souhlasím.
  Moc ráda jsem koukala i na Chalupa je hra, taky ne vše bylo dle mého gusta, ale stačily mi třeba už jen záběry na krajinu a okolí, ve kterém dané stavení bylo.

  Jak se staví sen jsem viděla párkrát, na začátku tam hrozně frčelo marmoleum, jestli si dobře vzpomínám. Úplně mě to otrávilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marmoleum nahradily ty šutry. No běs!! A nedávají je jen na zem, ale i na stěnu!! :D :D :D

   Vymazat
 5. Mooooc s vámi souhlasím!Je to plýtvání penězi(jak se staví sen) a jen málokterý bych chtěla.Navíc-lidé se -nevědomě?-věcí,které jima mnohé připomínají,hlavně ti staří a starší.I já si popouštím staré díly a moc bych si přála pokračování obou zmíněných pořadů  Moooc souhlasím!Oba pořady byly fantastické a Jak se staví sen je plýtvání penězi a lidé se často nevědomky?!vzdávají věcí,které jim mnoho připomínaly-hlavně ti starší .I já se přimlouvám za podobné díly i za Soňu a jí podobné!!Zdravím všechny příznivce!Jitka
  .  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vystihla jste to přesně. Jak se můžou zbavit všeho a za druhé!

   Vymazat
 6. Tiez sa pripajam zo Slovenska za peticiu o nove diely. Dakedy velmi davno ked som este nemala zahranicne programy s podobnou tematikou, tak to boli moje najprogramy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se na nové díly vždycky hrozně těšila. Den byl vždycky o moc hezčí! :))

   Vymazat
 7. Soňa má skvělé nápady, ale výsledné ceny za zařízení, materiály, nátěry a práci mi připadají nereálné, jsou příliš nízké.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela....doma taky dost natíráme, ale nějak to nepočítám, tak to nedokážu posoudit, Táni. :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa