Jako vejce vejci

sobota 18. července 2015
To se říká a zrovna u vajíček to vůbec neplatí. Můžete je udělat na tisíc způsobů. 

Nejlepší věc, jak si zařídit hezký den, je pro mě opravdu příjemně posnídat (u mě se dost hezkých věcí točí hlavně kolem jídla :D). Většinou mám na klidnou snídani čas opravdu jen o víkendu. Jednou do měsíce si ale dopřeju snídat s Karin. Ráda s ní trávím čas jakkoliv, ale úplně nejraději u jídla. Miluju naše dvouhodinové snídaně a tříhodinové obědy, my prostě jíme po francouzsku (obsluha už z toho tolik nadšená není). Mám ráda, když si povídáme o jídle u jídla. Karin je hlavně výborná kuchařka a foodstylistka. Miluje jídlo, jen to na ní, narozdíl ode mě, není tolik vidět.

Já si myslím, že jako umím vařit, ale její vaření to už je "vyšší dívčí". U včerejšího oběda jsme rozebíraly naši snídani z předchozího dne (tento týden se nám opravdu vydařil!!) a přišla řeč na vajíčka. Zjistily jsme, že vůbec nejsme jako Julia Roberts v Nevěstě na útěku, a do přípravy vajec si vůbec kecat nenecháme. Nikomu se nepřizpůsobujeme a naše vaječina se musí skoro "sypat", ale u volského oka musí být žloutek tekutý. To by ovšem nebyla Karin, aby mě opět nedoběhla. I u vajec musí mít "navrch". Karin připravuje svému manželovi míchaná vajíčka na páře, která pak servíruje do sklenice a zdobí levandulí....se zabiju!!! 

Jak máte rádi vejce Vy?

zdroj


PS: Taky umí makronky, na omak pevné a křehké, při kousnutí nadýchaně "pufkaté", má tam ten bublinkový okraj, a taky má jednu jako druhou a dává do nich růžový sirup (se zabiju podruhé), ale o tom zas jindy.

8 komentářů

 1. tak tento článok mi padol úplne dobre, vajíčka na všetky spôsoby sú moja srdcovka a nie je nič lepšie, než dobre raňajky, na ktoré máš čas a príjemnú spoločnosť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anoooooo, ale jak si to zařídit na každé ráno?? :)

   Vymazat
 2. Olivko, to jsem se zase posmála!
  Mám takovou božskou ségru, která dovede vše k dokonalosti, ale to už jsem myslím psala.
  martina

  OdpovědětVymazat
 3. Vajíčka já miluju na všechny způsoby, ale nejradši mám "poached eggs on toast" nebo prostě tři vejce do skla. ..a můj největší vajíčkový objev je příprava vajíček v toustovači #soeasy
  Karin a vejcům zdar!

  OdpovědětVymazat
 4. Tu scénu z Nevěsty na útěku miluju! Vždycky si na to vzpomenu, když někde jsme nebo něco děláme a já nechci "otravovat" a tak souhlasím s ostatními (pojďme objednat lahev vína, pojďme si dát spolu pizzu atd. :)). Já a norek máme rádi vajíčka úplně jinak, smažené jinak, vařené jinak, takže já vždy dělám nadvakrát a připadá mi to tak správně. Onehdá jsem si to googlila, protože jsme chtěli jít na vajíčkovou snídani do restaurace, a já mám nejradši over medium (volské oko, které se na konci převrátí a osmaží trošku i z hora, aby bílek byl tuhý, ale žloutek pořád napůl) nebo na hniličku :D A norek, ten chce všechno natvrdo, i volské oko i kuře, po-řád-ně osmažit!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa