Babettina hostina

čtvrtek 6. srpna 2015
Le Festin de Babette zní o moc lépe, ale co naděláme. Film je to nejmilejší z nejmilejších a já Vás nabádám, nechoďte si o něm číst na ČSFD. Protože! Já to udělala a pak se připravila o to, vychutnat si první polovinu filmu. Z toho plyne, že se na něj podívám znovu, ale to mi vůbec nevadí, podívám se ráda. Taky jsem si vlastně přečetla pointu, kterou jsem u sledování zapomněla, čili mě překvapení nakonec neminulo.

Píšu o Babettině hostině už dnes, to pro případ, že byste si chtěli udělat hezký filmový pátek. Ke koukání doporučuji připravit něco pro chuťové pohárky, když ne přímo na zub, tak určitě na lok. Dobré víno je pro sledování filmu podmínkou. Slibujete? Hezký film je pro mě stejně důležitý jako gastronomický požitek. Ani duše nechce být o hladu. Obojí potřebuju a přináší mi to ohromný pocit štěstí ! Je to závislost. :)

Film byl natočen v roce 1987 a děj filmu se odehrává v Dánsku v 19. století. Hlavními postavami jsou dvě sestry. Film o tom, kolik je člověk ochoten obětovat. Film o lásce, dobrotě, skromnosti, štěstí a vděčnosti. Přemýšlím nad ním už skoro týden a při vzpomínce mám úžasný pocit radosti. Nevím, kdy se mi naposled něco tak moc líbilo.


 

zdroj

Taky zjišťuji, že mi u těchto filmových příspěvků chybí diskuse. Moc bych si přála s Vám probírat detaily a myšlenky po tom, co film shlédnete. Nechci sem psát své názory příliš podrobně, abych neprozrazovala děj a nepřipravila Vás tak o to těšení se. Kdyby se Vám tedy chtělo, Vám, kteří budete koukat na film poprvé, mi sem pak něco napsat, tak budu moc ráda! :)

9 komentářů

 1. Moc díky, neznám, obrázky vypadají moc dobře, takže doufám, že to vyjde a v sobotu se na něj budu moct podívat. Tak pak napíšu :) Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem se k němu dostala až teď. Rozhodně je to zajímavý film. Mrzí mě, že jsem ho sehnala jen dabovaný a to je prostě děs... nemám to ráda, přijde mi, že dabing hodí film o třídu níž. Hodně se mi líbili herecké výkony, obsazení bylo skvělé. Trochu mě vadilo, že děj byl hodně, hodně předvídatelný - v podstatě mě nic nepřekvapilo. Za vidění rozhodně stál, myslím ale, že znovu si ho nepustím. Alena

   Vymazat
 2. Film som videla asi pred desiatimi rokmi a premietli nám ho na duchovnom cvičení, čo som bola dosť prekvapená. Určite som nad ním dlho rozmýšľala. Teraz už mám DVD a môžem si ho pozrieť častejšie. Je to film o láske, skromnosti, jednoduchosti a obetavosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je opravdu neobvyklý. Myslím, že jsem nic podobného neviděla.

   Vymazat
 3. Neznám a určitě se kouknu. Včera jsem si pustila Madisonské mosty, brečela jsem u toho stejně jako před 20 lety, jen jsem to všechno víc chápala. Takže taky doporučuji.
  Lenka

  OdpovědětVymazat
 4. Nakukuji jen tak čas od času, ale opět jsem narazila na svůj oblíbený film. :o) Stejně jako Přiliš dlouhé zásnuby, tak i Babetina hostina je báječná podívaná. :o) Díky za připomenutí!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádo se stalo a těším se na další návštěvu! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

Baťa

NOTINO