Nakrátko

neděle 9. srpna 2015
Oliva je na krátko. Já teda taky, počasí rozhodlo, ale teď myslím svůj mini olivový stromek. Olivovníky mám dva a oba mají krátké kmínky, takže větve udržuju přiměřeně dlouhé. Občas se nějaká větev splaší a vyrazí až do nebe, tak jsem ji včera krapet přistřihla. Moc se mi líbí dát si pak aspoň na chvíli větve do vázy. Škoda, že vydrží jen pár dní. Úplně nejbáječnější by bylo, kdyby se jim tak chtělo ve vodě zakořenit, to už bych měla olivový háj!


"O" jako Olív, jako já a jako on! Strom!


9 komentářů

 1. Tak to doporučuji kořenící prášek a dat kořenit do tmavé vázy a olivový háj je na světě! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tě miluju. Tak nějak jsem tajně doufala, že si to přečteš a zareaguješ! :D :D :D Děkujůůůů!

   PS: Pilea už má sbalený kufr a koupenou jízdenku na vlak. Stop. Uvidíme se brzy. Stop. Těším se já i ona. Stop! :-*

   Vymazat
  2. už se vás nemůžu dočkat, holky!!!

   Vymazat
 2. U teba vždy krásne, jemne, nežne....

  OdpovědětVymazat
 3. Ja bych ty olivovniky chtela videt!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady byl jeden http://www.modedeboulangerie.cz/2015/05/stredomorska-zahradka.html Je pravda, že teď má listí třikrát tolik, tak když tak ještě udělám nějaký článek z balkónu! :)

   Vymazat
 4. Koupila jsem si krasny stromek asi pred mesicem v Ikee. Bohuzel kazdy den zametam uschle listy. Myslim, ze dalsi mesic nedozije. Poradite, prosim, jak na nej?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olivovníky mám od jara do podzimu na balkóně a zimujou v chodbě našeho paneláku. První rok mi přes zimu opadlo listí, úplně, ale na jaře větve obrazily. Další dvě zimy už to bylo bez problémů. Jinak zalévam velmi střídmě, protože jsou náchylní na přelití a občas hnojím. Upřímně, sama se divím, že se jim daří, bála jsem se. Chtěla jsem ten vysoký z IKEA, ale měla jsem strach, že ho zahluším. Koupila jsem si jen ty nízké, ve výprodeji v OBI, za stovku a držíme se! Snad jsem pomohla, kdyžtak napište. :))

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT