Parfém: Příběh vraha

sobota 1. srpna 2015
Další film, který jsem dlouho chtěla vidět. Nevím, jak to máte vy, ale já o filmu někde něco zaslechnu nebo si přečtu a pak to pustím z hlavy. Pár dní na to si lámu hlavu, co že jsem to vlastně chtěla vidět. Asi si pořídím notes.

Film má dost morbidní úvod a kdo vydrží prvních dvacet minut, vydrží do konce. Jean-Baptiste Grenouille dostane do vínku velmi zvláštní talent. Svým nosem zachytí a do detailu popíše všechny vůně, které kolem sebe zaznamená. Nevadí mu dokonce jakýkoliv smrad. Všechno je pro něj zajímavé. Okamžitě rozpozná složení všeho, co cítí. Má však jedinou touhu. Zoufale touží po vytvoření dokonalé vůně. Chce vytvořit éterickou vůni jež bude tvořit vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše...

Bavil mě Dustin Hoffman a milovaný Alan Rickman. Nejvíc mě bavila ta opravdová špína a hnus, že bláto bylo blátem a každé šlápnutí do něj bylo velmi živé, rybí trh smrděl až k nám do obýváku a občas se mi chtělo zavřít oči. Hlavní postava ve mně vzbuzovala, s ohledem na to, co prováděla, velmi zvláštní pocity a víc než pomstu jsem cítila lítost, ale chtěla bych si přečíst knižní předlohu.


zdroj


Závěr mi dobrý dojem z filmu úplně zkazil a celý ho jaksi, dle mého, degradoval. Napínavý a poutavý obsah si zasloužil víc.....ale dokoukala jsem pár minut zpět, možná až film celý vstřebám a zapřemýšlím, budu mluvit jinak. :) Jsem moc zvědavá na vaše reakce, kdo už film viděl, případně až se podíváte. Dobrou! :)

8 komentářů

 1. Viděli jsme to s mužem pár let zpátky. Myslím, že se nám zrovna narodila Ema a já jsem těžce nesla ten začátek, kdy ona jen tak mimochodem na trhu porodí...:-D. Furt jsem čekala něco navíc, že se něco stane, ale nestalo. Jako dobrý, bylo to zajímavý, šokující, ale tak nějak zároveň o ničem.

  OdpovědětVymazat
 2. Film jsem neviděla, ale četla jsem knížku, podle které to natočili. Knížka se mi líbila, ale ten závěr mi taky přišel zvláštní. Moc si nedokážu představit, jak moc naturalisticky to bylo ztvárněno ve filmu. Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekla bych, že závěr byl velmi naturalistický a taky naturistický :D

   Vymazat
 3. Videla som....silny film, treba ho vstrebat. Odporucam ho vidiet, aby so kazdy urobil vlastny nazor. Druhykrat by som ho uz nepozerala. Dobry, emotivny, ale raz stacilo, prilis vela negativnych emocii.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani videla som, veľmi zvláštny film, zaujímavý dej, ale i hrôzostrašný. Nechcela by som žiť v tejto dobe. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To samé mě napadalo....jak hrozná ta doba byla.

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT