Podlaha

pondělí 24. srpna 2015
Blbá!!! Ve zkratce, náš boj s podlahou dopadl 1:0 pro podlahu a celkově to vypadalo, že seriál A je to! dostal živé obsazení. Doteď jsem myslela, že dvě pitomé postavičky z večerníčku a jejich přihlouplé příhody jsou úplně sci-fi. Omyl. Jsou ze života a ty dva "tydýty" po tomto víkendu beru jako své nejlepší přátele. Co se práce týká, jistě bychom si skvěle rozuměli. Nábytek jsme z pokoje vystěhovali, abychom ho o den později natahli s velkou potupou zpět do téhož interiéru.

On je ten náš pokoj, takový pokusný králík. Učili jsme se na něm malovat, za rok tapetovat, pak jsme se odstěhovali do našeho současného bytu a sem jezdíme dělat pokusy dál. Taky nové omítky jsme tu natrénovali. Tady si hraju na interiérovou designérku a zkouším, které barvy snesu a co už je moc.

Tentokrát jsme se snažili odstranit starý nátěr z dřevěných prken. Byla to taková "hezká" hnědá barva. Zkoušeli jsme to dát dolů opalovací pistolí, taky bruskou a rotační rašplí. Prach barvy terakoty se přilepil úplně na všechno. Nátěr však nešel dolů ničím, co jsme měli k dispozici a tři velmi špatně obroušená prkna mě zaměstnala na celý den co se úklidu týká. Musela jsem umýt okno a dveře, taky zásuvky, omést stěny, vydrhnout topení, zhruba dvacetkrát vytřít podlahu... Prostě úplně ztracené dva dny. Hlavně, že mám zarámované obrazy, že ano? To jsem stihla, než jsme se do té roboty pustili... Vize byla ta, že prkna natřem bílou lazurou a necháme prosvítat dřevo. Haha.

Když vidím tento interiér, mám chuť tu proklatou podlahu natřít na černo!





zdroj

9 komentářů

 1. Chcem ťa varovať, na tmavej dlážke vidno najviac prach, a ak pôjdeš do blond, tak aj jemné vlásky a chĺpky, tmavá dlážka je len pre čiernovlasých a denne behať s mopom, alebo s tým automatickým vysavačom...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prišla si mi v časopise :-)
   Biely stolík, sklenená priečka, pink kniha obývaní, mám § vystavujem !, galéria s obrazmi , psík v bodkovanom prádle, Oliva v dvoch farbách :-) , všetko pekné !!! , môj favorit- vešiak na očiach pre oči !
   Ja som k tomu dospela dávno a teraz mám taký pidi priestor k životu, že by mi nevadilo mať všetko na jednonohovom vešiaku- na očiach, veď len to čo je pekné a stojí za to ! a aj sa aktuálne nosí !, životný minimalizmus ma baví :-))

   Vymazat
  2. S největší pravděpodobností vyhraje šedá! :)

   Díky, díky za report z reportáže v časáku! <3

   Vymazat
 2. Vydržte! To přece musí mít řešení... Ale poradit neumím. Můžu jenom tiše závidět, že máte aspoň naději. To my s tou naší hnusnou plovoucí laminátovou podlahou nemáme ani náhodou :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přetřeme to asi nějakou krycí barvou a na lazuru si budeme muset nechat zajít chuť! :)

   Vymazat
 3. Pak už to asi půjde dolů jen pořádným elektrickým hoblíkem =/

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 4. S čím ste to natierali? Kamoška natierala podlahu a aj drevený strop s bielym voskom na drevo. Veľmi ľahká manipulácia. Podlahu natierali 2 krát a strop raz. A má to ten efekt, čo si chcela dosiahnuť, že je to biele, ale presvitá drevo. Neleskne sa to ako farba alebo lak. Povedala som si, že natriem našu hroznú podlahu na chalupe na tmavo hnedo, kúpila som vosk na podlahu, a špongiou pretrela celé raz-dva. Podlaha je naozaj super. Milé čítaníčko, určite sme sa viacerý spoznali. Jedna doštička a 2 dni upratovania.....:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenatírali, my jsme brousili, ale původní nátěr, cca 35 let starý, nešel ničím dolů. Vzdali jsme to! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT