Obyčej.cz

úterý 20. října 2015
....obyčej, bystrý, bylina.... Nebojte, nebudeme si opakovat vyjmenovaná slova po "b". Jen bych Vám ráda představila zajímavý projekt s názvem Obyčej. O mé lásce ke starým věcem víte. O tom, jaké poklady jsem schopna najít v těch místech (jo, u popelnic), kde by člověk nic hezkého nehledal a já osobně tam nic hezkého nenosím, taky...navíc jsem to na sebe práskla i do časopisu přeci, tu.

Obyčej, prostě a jednoduše, tak jak to nese ve svém názvu, spojuje lidi s láskou ke starému nábytku, k věcem, které si zaslouží znovu těšit a dostat druhou, třetí, čtvrtou šanci. Dává prostor prodejcům s kreativní duší a šikovnýma rukama. Já jsem mu dala "krycí jméno" internetový blešák. Nápad jako hrom, díra na trhu. Můžete tam nakupovat, můžete tam prodávat a jak řekly jeho zakladatelky: "Rády bychom, aby vzniklo jedinečné místo, které nebude zahlceno nepřeberným množstvím uměleckých předmětů, ale bude zprostředkovávat pouze prodej a nákup starožitného, restaurovaného, recyklovaného, repasovaného, nového rukodělného nábytku a bytových doplňků s vlastní přidanou uměleckou hodnotou a nábytku určeného k renovaci."

Pokud znáte někoho šikovného, kdo by se měl/chtěl přidat, dejte mu zprávu, že Obyčej existuje, ať máme z čeho vybírat! .)zdroj Obyčej.cz


Moc hezký rozhovor s autorkami projektu jste si mohli přečíst u Iri.

4 komentáře

 1. Obyčej je super ! Poznám ho od Iri.Tie industriálne stolíky, tie som tiež už zmerčila skôr :-)
  Kiež by sme na Slovensku mali viac takých možností...poznám len CANAPÉ e -shop.sk...
  Ešte k šedej...teraz som našla Marianne bydlení březen,str 42, podľa tohto kľúča,( hneď prvý riadok) som vyberala odtieň vosku na dlážku ( v našich kúpelkách) , porovnaním vo vzorkovníku voskov OSMO...no vyšlo to industriálne, ale inak !... odtieň sa zachoval inak.....a ešte to fotka skreslila..stále sa v tom odtieni hľadám (je ním natretý aj stôl v kuchyni ), budeme zriedeným natierať v patiu osb stenu...
  Toľko, aby si vedela, že nad tými sivými odtieňmi trávim tiež dosť času, a lámem si s tým hlavu doteraz (miešali sme aj moridlá z IKEA a morili sme cvične dyhu, tá mala zemitý odtieň sivej, tiež to mám na blogu ako holubičia sivá,.. tá Anna S. je trefa ! )
  Viem, že odtieň som vybrala dobre, a ten prvý riadok v časáku, je tiež dobrým vodítkom .-)..(ale k tej dlážke mi tuším nikto nič nenapísal...)
  tak papa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju za vyčerpávající komentář! :)) :-*

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa