U kávy s...

úterý 17. listopadu 2015
Dnes si dáme šálek kávy s Karolínou Skórkovou. Právě ona stojí za skvělým nápadem vytvořit projektem Meat Design Ostrava. Potkaly jsem se na mé první Pecha Kucha Night a já jsem za to setkání moc ráda. Málokdo by věřil, kolik má tahle holka energie. Třicet kilo i s postelí, ale ta když spustí, není k zastavení. To miluju, protože jsem sama taková. Mám ráda lidi, kteří mají co říct. Říká, že je introvert, ale to je asi nějaký error. .)

Je krásná, sluší jí červená rtěnka, stejně jako tento ležérní styl, vždycky má šmrnc. 


 

Aktuálně je Karolína na rodičovské "dovolené", před ní psala scénáře pro Českou televizi a dělala v reklamní agentuře. Podporuje různé komunitní aktivity v Ostravě (USE-IT mapa, PKNO). Má ráda architekturu, design, velkoměsta a lidi - ideální dovolená pro ni není opuštěný ostrov, ale New York. Má dceru Emu (4), syna Nikolu (2), je vdaná a žije celý život v Ostravě. Ostravu miluje a jak říká: "Jediná černá skvrnka na téhle "životní lásce"  je vzduch - to je pro mě velké téma bohužel". Já musím říct, že s takovými lidmi se mi tady dýchá o moc líp!
Jak vznikl nápad vytvořit Meat Design Ostrava? Myslím ten první impuls, myšlenka..... Čím a kdy to všechno začalo?

Prapůvodní myšlenka přišla na první Pecha Kucha night Ostrava (která se shodou okolností odehrávala na Dole Hlubina). Byla jsem nadšená z tolika inspirativních lidí, produktů a krásných věcí a říkala jsem si tehdy, že by bylo fajn jejich věci moct hned "osahat" a koupit. To bylo léto 2010. O rok později se mi narodila dcera a já začala po večerech pátrat na internetu po pěkných (nejlépe českých) věcech pro vybavení pokojíčku, protože nabídka v obchodech je opravdu tristní. A rozhodla jsem se, že se pomocí prodejní přehlídky pokusím tu cestu k českému designu lidem maximálně zkrátit :-)
Co je na práci na Meat Design Ostrava největší zábava a kterou její část máš úplně nejvíc ráda? 
Strašně mě baví komunikace s vystavujícími, ladění jejich prezentace, doprovodného programu, ta kreativní stránka - tady jsem ve svém živlu. Jsem v podstatě takovým obchodníkem s "komoditou Ostrava". Musela jsem ji každému jednomu skutečně  "prodat", protože má bohužel stále trochu pověst ušmudlané popelky. Musíme to změnit.


Umím si představit, jak časově náročné to je. Má tedy organizace MDO nějaké stinné stránky?

Poslední týdny příprav už jsou hodně náročné. Mám dvě malé děti, největší klid na práci mám proto večer a v noci, když už spí, takže jedu na dvě směny a pravidelně do jedné, do dvou do noci sedím u počítače a pracuju. A v týmu je nás takových víc. Tím, že všichni pracují na plné úvazky jinde a taky mají děti, rodiny, je Meat design výplň veškerého našeho volného času, Musíme tomu dát teď maximum, ale už cítím na týmu i sama na sobě tu únavu.


Na co jsi v životě nejvíc pyšná?
Pokud sobecky pominu rodinu a děti, tak určitě na to, že jsem dokázala vystoupit ze své "komfortní zóny" introverta a tichého pozorovatele a vyjít se svou myšlenkou ven. Je to pro mě obrovská a krásná zkušenost a stále nevěřím tomu, že se Meat Design v Ostravě za týden opravdu uskuteční. Šla jsem si za svým a ono se to asi opravdu povede.
 

A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!!
Určitě to musí být práce, která bude mít smysl, budu tomu stoprocentně věřit, bude mě to bavit a odbourám takový ten pocit, že je to "jen práce". Už jsem parkrát za život ve své práci vyhořela a vždycky proto, že jedna z těchto složek nefungovala. 8 (a víc) hodin denně je moc na to,abych dělala něco, co je mi vyloženě proti srsti. Aktuální téma pro mě je teď skloubit práci s rodinou, oficiálně jsem totiž ještě na rodičovské dovolené. Snad to bude mít dál něco společněho s Meat design Ostrava. A tajně sním o vlastní kavárně nebo galerií či obchodu s designem. Ale psst :-)
 

Nejlépe strávený den.... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?
Sbíráš třeba něco?

Miluju grafiku a plakátovou tvorbu - české filmové plakáty 60., 70. let třeba. V každém městě, kam se dostanu, projdu antikvariáty, jestli náhodou nenarazím na nějaký poklad. Taky ráda obcházím různá vetešnictví a bazary s nábytkem. Ideálně strávený den je pro mě určitě na naši chatě v Jeseníkách - v lese, na vzduchu, bez mobilu, televize, mailů. U krbu s rodinou a s dobrým vínem.
 

A na závěr, vnímám Tě jako patriota Ostravy, máš v Ostravě nějaké své místo, ať už je to kavárna, ulice nebo park.

S dětmi určitě Komenského sady - mám to kousek od domu a dokážeme tam strávit klidně půl dne. Taky v poslední době často navštěvuju "Malou Kodaň" - kavárny a kluby situované kolem Kostelní ulice v centru Ostravy. Roste tady nové kulturní tepna přímo v historickém centru města a s nadšením to sleduju. Nadšencům, kteří kopou za Malou Kodaň, strašně držím palce.


Karolíno, děkuju mockrát!!! <3

6 komentářů

 1. Na vstupenku už od září padá prach,a tak s blížícím se datem, se těším čím dál víc:) Jsem proto ráda za příspěvek, který mi zkrátí čekání a ještě podpoří moje nadšení z toho, že se v Ostravě bude konat takováhle akce.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc hezký rozhovor, mám tyto příspěvky "u kávy s" moc ráda!! Také se už nemůžu na MDO dočkat :) Krásný sváteční den, zdraví Klára z Havířova :)

  OdpovědětVymazat
 3. Super rozhovor, bavil ma od začiatku do konca :) škoda že v tom čase cestu okolo ostravy nemám :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a je fakt škoda MDO nevidět...tak příští rok? :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT