Desatero chronického nestíhače

pondělí 14. března 2016
Tedy mě. Nejsem tvor líný, ale mám trošku problém s disciplínou a soustředěním. Možná se tak narodila, možná je to Maybelline. Nevím, jak jste na tom Vy, ale když se nahrne více práce, více úkolů, často propadnu panice a nevím, kde a čím začít. Já bych to přirovnala ke svatému týdnu, kdy jsem byla naprosto šíleným způsobem vystresovaná, topila se v papírech a zmateně přehrabovala maturitní otázky.

zdroj


Takže:

1. Přestaň mudrovat, že nemáš čas. Věty typu "Ježiš, já nestíhám, já nestíhám...." doprovázené bezcílným lítáním po bytě to fakt neurychlí.

2. Přestaň kontrolovat kolik "lajků" přistálo na instagramu u Tvé naposledy přidané fotky, kolika facebookovým přátelům se líbí unylá písnička Justina Biebera, kterou jsi tam před hodinou nasdílela. A jooooo, pinterest je plný krásných obrázků, ale ty tam budou i za pár hodin! Sedni si na zadek a začni pracovat.

3. Ne, nemáš žízeň!

4. Ne, nepotřebuješ si odskočit.

5. Ne, ten hrnek v dřezu, který tam stejně leží už dva dny nepotřebuje hned teď umýt.

6. I ta manikúra počká na dobu, kdy doděláš co máš.

7. Říkám, že nemáš žízeň!

8. Ani to prádlo nepotřebuje nutně skočit do bubnu pračky, protože Tvé skříně narvané k prasknutí tak trochu naznačují, že ještě pár (tý)dnů budeš mít co na sebe!

9. Ano, v kuchyni je teď ideální světlo na focení tvého nového zátiší na pracovním stole, ale vážně nehrozí, že už nikdy nevyjde slunce a bude nafurt noc a nemůžeš to tak vyfotit zítra!

10. Sepiš si úkoly podle termínů, pracuj a škrtej! Ten pocit "škrtu" je totiž k nezaplacení!

Taky to tak máte?


7 komentářů

 1. Tak tohle si vytisknu v několika kopiích a rozvěsím na inkriminovaná místa (lednička, kávovar a další, která jistě nemusím napovídat). Tak si budeme držet palce. Hezký den.
  Jana

  OdpovědětVymazat
 2. To bývaly doby, kdy jsem se snad jako jediná o svaťáku neučila, protože jsem byla naučená. Od té doby stále něco honím. Ale tak jasně, že vlastní chybou. :-)
  Jo, a nedávno jsem četla článek, že ti nejúspěšnější lidé světa neškrtají. Na takové seznamy prý nejedou. Jen už nevím, zda to byl článek v AJ nebo ČJ. Jinak bych ti hodila odkaz, pro inspiraci. :-)Což mi připomnělo, že mám na dnešek také 3 body na vyřízení, tak odcházím splnit, abych mohla škrtnout. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. hahaha :D :D :D a to jsem si myslela, že se to týká jen mě :D hlavně nemáš žízeň :D já na tom zadku prostě neposedím, ať se děje co se děje :-D A jinak přeji hezké dny, snad už bude opravdové jaro ;)

  OdpovědětVymazat
 4. skvele napísané :D, ja nemám problém s tým, že by som si nevedela určiť čo skôr. Ale ak sa mi do niečoho nechce tak robím všetky vyššie zmienené veci a ešte nájdem milión ďalších, ktoré "musím" urobiť len aby som sa vyhla nechcenej úlohe ktorú potom riešim v totálnom strese o päť minút dvanásť ako sa hovorí :)

  OdpovědětVymazat
 5. Hele, mluvíš mi z duše.
  Stresuju na záčatku - kolik je toho moc
  Pak přichází fáze no stress
  A nakonec opět stres - že to není možný, jak moc toho mám.
  No ale vždy se podaří, my blíženci máme zázračnou moc vždycky nakonci nahonit co nejvíc práce!:D

  OdpovědětVymazat
 6. To jsem psala já? Nebo že by další Blíženec? :)

  OdpovědětVymazat
 7. Hezké ;-). Já, když se toho na mě hodně valí a ještě ke všemu je to práce, do které se mi moc nechce, najednou dostanu nepochopitelnou chuť důkladně uklízet...
  V.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT