YEN Design

pátek 4. března 2016
Jistě si pamatujete na jeden z posledních rozhovorů U kávy s... Konkrétně mám na mysli ten s Karolínou Skórkovou. V Ostravě totiž vzniká nová platforma zaměřující se na prezentaci designu a umění a za to můžeme poděkovat dvojici holek, z níž jedna je právě Karolína.

Ostravu je třeba vzkřísit. Mám k tomuto městu citový vztah, ikdyž ho nemohu označit za "home town", stejně ho miluju. Proto o něm vždy hezky píšu, ale nalejme si čistého vína, je třeba, aby se toho tady dělo "krapet" víc.

Zpět k YEN design, jak se právě nový projekt jmenuje, který chce Ostravě přinést jednou ročně velkou prodejní přehlídku designu Meat design Ostrava, kterou doplní během celého roku akce typu přednášek pro školy a veřejnost, workshopy, povídací večery či výstavy. „YEN design má zastřešit všechny naše aktivity, které v Ostravě realizujeme či které teprve máme v plánu. Během celého roku vytvoříme ucelenou nabídku akcí spojených s designem. Je pro nás důležité propojit je s městem, industriálním prostředím a unikátní architekturou Ostravy a přispět tak k oživení skomírajícího centra města i přilehlých lokalit . Ostrava si to rozhodně zaslouží“, shrnuje vizi jedna z autorek projektu Aneta Nováková.


V listopadu 2015 proběhl v prostorách Dolu Hlubina první ročník Meat design Ostrava. Psala jsem o něm právě tady. První prodejní přehlídka designu v Ostravě, které se účastnilo téměř 50 designérů a značek z celé ČR. Meat design Ostrava měl obrovský úspěch a během tří dnů ho navštívilo téměř 3000 lidí. Nejen z Ostravy!

A jak autorky projektu samy řekly: „Máme obrovskou radost z úspěchu Meat designu, na základě kterého jsme se rozhodly tímto směrem pokračovat – v Ostravě podobná akce znatelně chyběla a jelikož máme velmi pozitivní ohlasy a lidé se chtějí s designem potkávat častěji, odhodlaly jsme se založit platformu YEN design. Věříme, že ostravská komunita naše aktivity bude vnímat velmi pozitivně“ , říká Karolína, která má na starosti dramaturgií projektů. Již brzy se tak můžete těšit na první akci v režii YEN design, která proběhne 14. 4. 2016 v prostorách Hotelu City.city na Macharově ulici v Ostravě. Tématem bude jaro a květiny, lektor a zkušený florista Tamás Vigh předvede během workshopu styling a dekoraci vázy jarními květy. Každý účastník si domů odnese vlastnoručně uvázanou kytici. Součástí workshopů bude vždy kvalitní a chuťové buňky uspokojující sezónní občerstvení a jako cherry na dortu také degustace českých vín. Témata workshopů budou každý měsíc jiná. „Přednášky chceme zaměřit na širší veřejnost a zvát si cíleně osobnosti, které český design popularizují a přitáhnou i lidi, kteří v této oblasti nejsou odborníky. Do Ostravy chceme pozvat např. Maxima Velčovského, Adama Gebriana, Jiřího Pelcla, zakladatele studia Olgoj Chorchoj či studia Qubus“, dodává Karolína.

Těště se! Já se těším!

1 komentář

  1. Ahojka Olivko, už se moooc těšííím !!! Ostrava si to zaslouží ! Šá

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT