Jedno výjimečně krásné odpoledne

pondělí 18. dubna 2016
Hezké odpoledne pro mě znamená.... Strávit několik hodin v milé společnosti, zábava, dobré jídlo, zažít něco zajímavého, odpočinout si, přestat myslet... Může to být jednoduše cokoliv. Když se všechno, co jsem vyjmenovala, spojí v jedno, bude to jízda. A taky že byla. Historicky první workshop pořádaný holkama z YEN design. Ten první byl květinový a nesl poetický název Lásky čas | májová váza. Sledující instagram již vědí!

Workshop pod vedením floristy Tamase Vigha = Večírek! Veliká zábava a přesto velmi profesionální výklad. Žádná "výtvarná dílna" pro hezké odpoledne. Spousta zajímavé teorie, kterou jsme si pak měly možnost vyzkoušet v praxi. Povím Vám, uvázat kytku není nic jednoduchého. Tamas o své práci, vlastně řemesle, jak sám říká, vypráví moc hezky, miluje ji a dává do ní všechno, co se za svůj život naučil. Jeho rodina se květinám a jejich pěstování věnuje už od 50. let minulého století. Jeho vyprávění bylo poutavé a z každého slova jste cítili, že dělá to, co má opravdu rád. Čeho si na něm cením nejvíc je, že si své zákazníky hýčká. Prodává pouze čerstvé květiny, ikdyž by laik houby poznal, za co platí. On si však stojí za tím, že se spokojený zákazník opět vrátí. Když koupíte čerstvou kytku, vydrží Vám 10 dní až tři týdny. Schválně, kolikrát za život se Vám toto povedlo? Odnesla jsem si také pár cenných a naprosto jednoduchých rad. Třeba, že je dobré postříkat řezanou kytku vodou z roprašovače, aby vydržela déle, taky jak správně seříznout stonek a použít k tomu zásadně nůž, nikoliv nůžky...

Aby toho na nás náhodou nebylo moc, přestávkám patřilo vynikající jídlo a pití. O neskutečně krásném a do detailu dotaženém interiéru Hotelu City City a jeho Loft Restaurant nedokážu psát, to se totiž musí vidět, to se musí zažít.

O kvalitní migrénu díky přetlaku pozitivní energie bylo postaráno, stejně jako o bezesnou noc. Já opravdu velmi zvláštně reaguji na hezké okamžiky. :) Kdo chce taky, neé migrénu, ale zážitky, sledujte stránky YEN design! :)

Moc se těším na další krásné odpoledne a díky za to čtvrteční!

2 komentáře

  1. NO, stále to se mnou škubalo, když jsem viděla, že stále nějaké místo volné, sice by to bylo organizačně náročné, ale .... Nakonec to vyřešilo dítě svou nemocí. Pak jsem tedy tajně doufala, že tam budeš a napíšeš o tom článek. :-) Za nějaký ten týden jedeme na jih, tak se stavím okouknout nejlepší květinářství v Brně, jak mi řekla kamarádka. :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT