Velká holka

čtvrtek 21. dubna 2016
Že už asi budu velká holka jsem psala tady, to když jsem si koupila "dospělý" koberec. A teď? Teď mám opravdový obraz. Né plakát, né fotku vystřiženou z kalendáře, ale opravdový obraz malovaný olejem. Vždycky jsem takový chtěla, ale víte, že věci které mě obklopují, pro mě musí něco znamenat. Váže se k nim příběh, mám k nim vztah..... Správný čas nadešel. Byla to láska na první pohled.

Ke člověku, který ho maloval chovám obrovský respekt, úctu a v prvé řadě ji, protože je to malířka, mám moc ráda. Brzy se dozvíte víc, v dalším pokračování série článků U kávy s...

Obraz nás vítá každý den, když se vrátíme domů. Voní, protože olejové barvy mají své specifické aroma. Bydlíme v bytě, kde dřív bydlela moje babička s dědou. Děda míval v předsíni ve skříni různé nářadí a barvy, a olejové taky. Vždycky, když skříň otevřel, vonělo to přesně tak, jako teď. Předsíni se vrátila její vůně a mně se hezky vzpomíná.

Je mi dobře, když vím, že je obraz můj a bydlí s náma. To né já si vybrala jeho. Obraz si vybral mě.


Jeho skutečná, reálná barva je tato, jak máme v předsíni tmu, tak toho nejsem schopna docílit. :)


10 komentářů

 1. Je nádherný, svieži a tie farby. Krásna rozkvitnutá zelená lúka. To sa musí domov krásne prichádzať. Andrea

  OdpovědětVymazat
 2. Je krasny! Miluju kvetinove obrazy. A jsem rada, ze sis k "opravdovym" obrazum nasla cestu:)

  OdpovědětVymazat
 3. No, tedy ten je. Nádherný. Pro mě dokonalý, ale ten už máš ty. :-)Tak to se už těším, kdo se za tou krásou skrývá. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásny pozitívny obraz, plný kvetov. Radosť na neho pozerať. Mám rada tento štýl maľovania. Čudujem sa, že ešte dnes niekto maľuje olejkami, schnú veľmi pomaly a preto radšej každý maľuje akrylovými farbami. To že ešte vonia po olejkách, znamená že je ešte čerstvý, nedávno maľovaný.

  OdpovědětVymazat
 5. Akoby vypadol z môjho obrazu, mala som v ruke miniobrázok kvetov, lúky, ale potom som ho vrátila do výlohy a keď nám urobili drevené steny, ktoré sú same o sebe obrazom, už som si ho nekúpila....
  Potom som ešte videla veľký nad gaučom speváčky Katky Koščovej, nádhera!!!
  Som zvedavá koho odtajníš, či to bude ....

  OdpovědětVymazat
 6. Olí, ten JE! Je krásný, pozitivně naladí a mě by při každém příchodu vykouzlil úsměv na rtech! Zkrátka moc se povedl....

  Hezké jarní dny
  Monika

  OdpovědětVymazat
 7. Olivko, ten obrázek je krááásný. I když realistický, je takový volný, rozevlátý a positivní. Mezi obrázkama jsem vyrůstala a mám k nim vztah.Nedovedu si představit,že bych na stěnách nic neměla.Tak ať Ti dělá radost napořád:):)
  Katka z KM

  OdpovědětVymazat
 8. je moc hezký, optimistický:)
  Sluší mu to u vás.

  OdpovědětVymazat
 9. z dálky to vypadá jako okno do Trnkovy zahrady! <3

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT