Baby avokádo

úterý 7. června 2016
Mám tři avokádí pecky plující po vodě. Sama jsem moc zvědavá na výsledek. Pamatuju si, že jsem si už hodně let zpět jednu pecku zasadila. Jakýpak štráchy "špejlit" a posadit do sklenice s vodou. Vyrostlo, ale brzy odešlo, opadaly listy a bylo po srandě. Ani nevím, co jsem udělala špatně.

Tato metoda se mi zdá velmi půvabná a baví mě. Avokádo miluju a teď mám o důvod víc ho kupovat, napichuju pecky. ;)

Další z věcí, která mě láká, že si sama vypěstuju od úplného začátku něco svého. Je to výzva. Kytky pěstovat mě moc baví a zvládám to celkem bez větších problémů. Vypiplat si ale rostlinku od úplného začátku, tomu říkám výzva. Vzpomínám na svá školní léta a fazole na mokré vatě. Jak jsem na ty radosti mohla vůbec zapomenout? Takže ano, jdu do toho!
5 komentářů

 1. Taky jsem propadla pěstování avokáda. Zkoušela jsem před pár lety rovnou pecku do země, ale nic z ní nebylo. Teď mám doma dvě pecky na párátkách ve skleničce, tak doufám, že se kořínek a lístky objeví. Zatím je tam mám dva týdny, tak uvidíme. Hodně štěstí při pěstování :-)

  www.42stupnu.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Nech sa vydarí Tvoj pestovateľský počin Jani. Držím palce a teším sa na novú rastlinku. Andrea

  OdpovědětVymazat
 3. Zrovna mi taky jedna pecka trůní na špejlích ve sklenici. Už se jednou nezdařilo, ale teď pevně věřím, že to vyjde!!! Držme si palce!

  OdpovědětVymazat
 4. U nás doma to vypadá naprosto stejně. Zatím mám jen dvě, ale v lednici na mě čekají dvě avokáda, tak se brzy rodinka rozroste. A mám stejnou konvici jako ty a úplně ji miluju! Ikea v poslední době fakt válí :-*

  OdpovědětVymazat
 5. tuším je práve avokádová sezóna - u nás sú na okne taktiež dva :) zatiaľ je to prvý pokus tak uvidíme čo z toho bude....držím palce aj tvojim drobčekom Oliv :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT