Karafiáty

pondělí 6. června 2016
To nejsou vůbec žádný blbý kytky. Myslím, že se jim dost křivdí. Dokáží udělat parádu, za tím já si stojím. Já je dostala k narozeninám jako svázanou kytici, kterou jsme okamžitě rozebrala, jak už to s těma svázanýma mám ve zvyku, a tak mám v jedné váze asparagus, v další nevěstin závoj, v další zelený list a v poslední karafiáty. :)

9 komentářů

 1. Karafiáty jsou strašně podceňované kvůli "totalitní době", ale jsou krásné, takové malé hortenzie. Zvlášť ty zelené. V kytici vypadají nádherně.

  OdpovědětVymazat
 2. Ja sa nehanbim priznat, ze karafiaty mam rada. Naadherne vonaju a pripominaju mi moju mamu- mala ich v kvetinovom zahone veeeela. Vsimla som si, ze sa opat vracaju do zahrad.

  OdpovědětVymazat
 3. Olivko, karafiáty jsou krásné:).Nemusím moc červené, ale jinak všechny.Jak mi nedávno povídal jeden zahradník, karafiát je jediná kytka, které nevadí zahnívající voda, proto vydrží ve váze mooc dlouho- až 5 týdnů- pokud se jim ta voda mění a zastřihávají konce stonků.
  Moje maminka když se vdávala(před 54lety)měla kytku z růžových karafiátů - nádhera!! :)
  Přeju krásný, slunečný den z Km
  Katka :)

  OdpovědětVymazat
 4. Maminka-karafiáty, maminka-modrobílá váza...krása....pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
 5. Taky mám dojem, že se zbytečně podceňují... A tohle je moc hezká kombinace.)

  OdpovědětVymazat
 6. Taky mám karafiáty moc ráda. Budu je muset po letech znovu vysadit do zahrady :-)

  www.42stupnu.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Úplne jedno aké kvietky. Pekné aranžmá v tej modro bielej kombinácii. Včera bol manžel na jednej akcii a doniesol mi z tade veľký komunistický červený karafiát. Musela som sa zasmiať, kde ste to obstarali, veď je to RETKO kvietok. NOrmálne som sa potešila.

  OdpovědětVymazat
 8. Joooo přesně tak, svatá pravda. Karafiáty vydrží ve váze hodně dlouho. Mamka je teď dostala k 60 a vydržely přes 3 týdny... Kam se hrabou růže :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Dělám to s kyticemi úplně stejně:-) Chudáci květináři, vždycky se skládají s kyticí a já jí následně rozeberu na prvočinitele! A karafiáty? Proč ne, pokud nejsou rudé!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa