Knihovna

úterý 12. července 2016
Přála bych si mít doma knihovnu. Nemyslím tím kus nábytku, ale celou místnost. Já miluju knížky. V práci svádíme "boj", jestli knížka nebo čtečka. Je to tak půl napůl. Já říkám, že listování v knize, šustění stránek a té vůni, té, která překoná i legendární Chanel No. 5, se nic na světě nevyrovná. Čtečku jsem však využila celkem nedávno a musím přiznat minimálně výhodu toho, že při čtení nemusím v pokoji svítit, protože já když se začtu, čtu klidně do rána a čtu zásadně v posteli a nechci tím T. rušit. Pak taky to, že když se rozhodnu, že si chci něco konkrétního přečíst, nemusím hned vyrazit do knihkupectví. Ikdyž, má sestra v jednom pracuje, takže nemusím na knihy nijak dlouho čekat. Za čím si však stojím je, že příběh, který stojí za to, ten si stejně koupím v papírové podobě.

A vy?
zdroj


PS: Moc Vám děkuji za Vaše tipy na knihy. Všechno jsem si pečlivě zapsala a postupně se do toho dám.

10 komentářů

 1. Miluji knihy a zaberou mi půlku ložnice i obýváku.

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem majitelka čtěčky, ale taky majitelka průkazky do knihovny...střídám to, ale stejně si myslím, že stále převládají knížky v papírové podobě. A pořád mám ten pocit, že děj ve čtečce mě nepohltí tak, jako v knížce.
  Přeji krásný den.
  Veronika

  OdpovědětVymazat
 3. Já miluju papírové knížky a mám obrovskou výhodu, protože kolegyně je knihovnice a mám to k ní z práce do knihovny pár kroků. Čtu od 7 let a je to můj největší koníček. Čtečku rozhodně nezavrhuji, na dovolenou k vodě je určitě skvělá. Ale já sedím celý den u počítače a večer už si raději lehnu k obyčejné knížce. Lenka

  OdpovědětVymazat
 4. Miluju papírové knihy, ale mám i čtečku, kterou používám výhradně na
  knížky v angličtině. Nainstalovala jsem si do ní slovník, takže když během četní narazím na slovo, který neznám, najedu před něj kurzorem a hned mi dole (nebo nahoře) naskočí překlad. Janka

  OdpovědětVymazat
 5. Mám malý byt a bylo v něm už tolik knih, že jsem musela provést čistku. Rok mi to trvalo, než jsem se odhodlala. Mezi tím jsem dostala čtečku. Dvě třetiny knih jsem darovala, ale stejně si kupuji nové. Čtečka je na knihy hodně objemné - Kvítek karmínový a bílý (Olivko, na tu jsem zapomněla) a dále na "spotřební zboží", tj. detektivky. Ale do knihovny chodím stále taky. S ohledem na malé množství času je ale čtečka k nezaplacení. V papírové podobě bych totiž určitě tolik knih nepřečetla. And.

  OdpovědětVymazat
 6. Zdědila jsem po babičce plný sklep nádherných knih + neodolám a každý měsíc sobě a teď i svému synovi jednu knihu koupím. Jsem šťastným vlastníkem maličké místnosti, kterou jsem zřídila jako knihovnu, ovšem zatím bez ladu a skladu, bez rekonstrukce... zatím jsem se k tomu nedostala... vlastním také čtečku, je výhodná při cestování... :) Krásný týden, Peťka :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jsem ráda, že někdo řeší, co se týče čtečky, úplně stejný problém jako já. Používám ji jen výjimečně a když se mi kniha po přečtení líbí, tak si ji jdu stejně koupit.
  Miluji když mohu knihu držet v ruce a cítit její vůni, je to něco jiného než když držím kus plastu :0)...mám ale to štěstí, že máme vlastní knihovnu s koženým křeslem, kde se s knihou a kávou mohu zavřít a nerušeně číst..krásné prázdniny Ada

  OdpovědětVymazat
 8. Mě jsou stále papírové knihy sympatičtější, žila jsem s nimi celý život a mám milou sbírku, kterou se ráda probírám. Nejde jen čtení, ale i dotek, vůni, někdy i příběh předchozích majitelů.
  Čtečku mám chvíli a máme spolu takový praktický vztah. Není těžká do kabelky, mám v ní i texty, co knižně vůbec nevycházejí a když cestou jednu knížku dočtu, můžu hned začít další.

  OdpovědětVymazat
 9. Mám pár knižiek v tablete, ale neviem si na to zvyknúť. Stále dávam prednosť knižkám, ktoré so sebou nosím všade, takže obaly vyzerajú všelijako :D teraz veľmmi túžim po svojom čítacom kútiku kde by som mala super pohodlné kreslo, primerané svetlo a knihy samozrejme :-) knižnica ako izba je pre mňa momentálne nepredstaviteľný luxus :D možno raz...

  OdpovědětVymazat
 10. Olivko, tak toto je nádhera.. wow.. smekam.. takovou knihovnu jsem si vzdy prala :-) krasa, opravdu velka krasa.. jsem unesena. :-) uzasny nález :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa