Konvičky

pátek 15. července 2016
Za fotky telefonem se úvodem omlouvám. V poslední době jsem při návštěvě bazaru neodolala porcelánovým konvičkám (to nejsou všechny), a většina jich nemá pokličku. Jednu jsem dostala od mé milované kamarádky,  manažerky našeho oddělení. Má stejnou vášeň pro porcelán a staré harampádí.

Já nejdřív kupuju a pak přemýšlím, co s tím. U starožitností je to hlavně o pocitu, že zachraňuji. Že jen já (haha) ocením hodnotu daného předmětu, a proto mu u mě bude nejlépe. A víte na co jsou zrovna tyto konvičky fajn? Na zalévání. Jasně, celé své "zahradnictví" s tím nezaleju, ale jeden parapet ano a konvičky na něm budou dělat parádu.

Už se těším, až si je po návratu domů, vystavím.8 komentářů

 1. No když já nevím Olivko...úplně to není"moje konvička na kávu" :).Trochu mi vadí to zlaté zdobení, zdá se mi to už moc a že je tam těch barev příliš. Možná ve spojení s vlčími máky nebo kopretinama by to mohlo fungovat.
  Ale jinak přeji vše dobré a hezké léto :)
  Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jasný, že zrovna toto není pro každého, ale zas zbyde víc na mě, že ano? :D :D Já už to vidím na svém parapetu, v naprosto neutrálním prostředí květin a betonových květináčů a nebojím se toho! :)

   Krásné léto

   Vymazat
 2. Olivko, jsou to krasavice úžasné .. taky mám potřebu zachraňovat ... na kytičky to je nápad ...
  Tak hodně radosti přeju. jarka

  OdpovědětVymazat
 3. Ty jsou teda absolutně perfektní. Netipla bych tě, že zrvna takové koupíš, ale jou fakt nádherný a ono je někdy fajn malinko vybočit ze svýho stylu a ujet si na takovýhle barevnosti. Mám to podobně s tím porcelánem, dycky se musím plácnout přes ruku, protože už se v tom pomalu topím. Ale už jsme přešla do fáze, kdy porcelán kupuju kamarádkám a známým, Nedávno jsme ulovila v charitativním obchudku / sekáči u prioru v Karviné šálek s pod šálkem. a ten šálek je uvnitř zlatý! och no nekup to, už je z něj hrníček na kafe pro kamarádku.) Má své místo a nový život u nás doma.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že mě lidi podceňují :D, protože já vůbec nemám nijak vyhraněný vkus. :)) A dárky už v bazarech vybírám taky a světě div se, dělají radost i těm, kteří by tam nic hledat nešli. :)

   Vymazat
 4. Folklor letí a já ho mám ráda. Mě se líbí, klasický porcelán a folklórní malba.Marie

  OdpovědětVymazat
 5. Tak tu na poslední fotce má tchýňka ve třech velikostech. Něco jako "matriošky" :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

Baťa

NOTINO

NOTINO