Kufr?

sobota 23. července 2016
Nemám kufr. Hledám ten pravý. Do dnešního dne naše cestování probíhalo za asistence auta, tudíž nám stačily modré IKEA tašky, do kterých jsme sbalili vše potřebné a mohlo se vyrazit. V září však vyrazím na několik týdnů do našeho hlavního města, vlakem a pár cest se ještě v brzké době chystá. Proto hledám kufr s velký K. Aby se do něj dost vešlo, aby to nebyl loďák, protože některé kufry vypadají jako malá lednice. Taky nevím, jestli je lepší skořepina nebo kufr "textilní" (tak se tomu říká?). Taky aby sám o sobě nevážil tunu, natož, když já ho naložím. A že já ho naložím. Prostě, abych byla schopna ho vynést po schůdcích do vlaku a taky ho zvednout nad sedadla. :) Já už nikdy nechci zažít ten pocit, kdy jsem se skoro rozbrečela, když jsem vyrazila na týden na Designblok a taška přes rameno mi skoro utrhla rameno a ve vlaku při zvednutí jsem tak tak vychytala balanc, abych nepřistála na klíně spolucestujícím. Já chci kolečka!

Moje tipy:


zdroj


zdroj Baťa


Poměr cena velikost vychází nejlépe kufry z IKEA Family nabídky. Mám teď chvíli k dětské na starosti i IKEA Family oddělení, tak jsem je pečlivě prozkoumala. :)

Moc se těším na tipy od Vás. Prosím, poraďte. Značky, materiál, tipy na "chytré" balení.... :)

5 komentářů

 1. Kufr, toť otázka i pro mne! Svého času jsem dost často cestovala s kufrem textilním. Sice obal není dostatečně pevný, ale když ho naložíte, tak můžete i víc než skořepinu, ta už se prostě nenafoukne. Když jsme s partnerem tenkrát po 14 hodinovém letu vylézali v Africe z letadla, přijeli nám kufry, zhrozili jsme. Můj textilní byl v pořádku, to ano, ale partnerova skořepina byla rozsekaná a když píšu opravdu rozsekaná na 4ks!!! Dodnes jsem to nepochopila. Takže za mne určitě textilní. Pěkný den MArtina

  OdpovědětVymazat
 2. Můj textilní se mnou obletěl většinu řeckých ostrovů a stále je fit.....pokud bych hledala, zase koupím textilák-dneska už jsou fakt krásné.....H.

  OdpovědětVymazat
 3. Já vlastním asi pátý rok kufr z Tesca, takovou tu střední velikost, látková varianta. Tehdá ve slevě za směšný dvě kila a slouží parádně! Pslední rok teda byl vytížený nejvíc a zvládl na jedničku tahání v zimě, v kroupách, v blátě do ukrutnýho kopce!
  Ponaučení pro mě ale je, že příště už půjdu do tvrdší varianty (jak píšeš skořepina). Možná jsou o něco těžší, ale vymáčklej šampon na nový konverzy mě ponaučilo:D

  OdpovědětVymazat
 4. Mám už dlouhé roky střední, textilní, ale pevný od Samsonitu a zatím stále dobrý. Uvnitř různé vychytávky. Kufr balím stylem, že na stojato, abych na vše viděla, protože nerada vytahuji věci z kufru (to je to, co propaguje KonMari, škoda, že jsem o tom nenapsala také knihu :-)). Ale někde jsem viděla, jak sbalit kabinový kufr a koukala jsem, jak se tam někomu vešly i lodičky. :-)

  U skořepin asi opravdu pozor. Pamatuji si, jak jsme s kolegyní letěly z Amsterdamu a v Praze její skořepina byla prasklá. Možná, že není skořepina jako skořepina. Ale ani textilní není jako textilní. I tam pak najdeš různou kvalitu a zpracování. Přeji dobrý výběr.
  Jestli se nic nezměnilo, tak American Touristen patří nějak pod Samsonite, takže levnější a přitom kvalita by mohla být stejná.

  OdpovědětVymazat
 5. Dlouhou dobu jsem si vystačil s malým příručním kufrem, jenže na své letošní velké cesty jsem potřeboval fakt loďák. A ten jsem sehnal nakonec podle..no..podle toho, co bylo na kufru =D, aneb vypadá jako kalhoty Mickey Mouse. Dělám si legraci, to bylo podružné kritérium. Tím hlavním bylo to, aby měl čtyři plně otočná kolečka, vysouvací několikastupňové a pevné madlo. Tohle kritérium splní spousta dnešních kufrů. Můj je nakonec značky American Tourister, která spadá pod Samsonite. Je to skořepina, když jsem viděl, jak se k němu chovají na letišti, tak musím říct, že nechápu, z čeho to vyrábí, že to tak drsné zacházení vydrží (konkrétně ten svůj jsem viděl ze sedadla v letadle, jak spadl pracovníkovi na zem a on ho zvedl a pak s ním hodil ještě na ten jejich vozík..kufr utrpěl pouze šrámy, které šly vyčistit hadrou a saponátem..).
  4 kolečka se hodí na to, že ho člověk tlačí vedle sebe a nemusí ho tahat za sebou (což se ocení hlavně při delších transferech, kdy ruka z tahání kufru za sebou začne být sama utahaná =D ). No a polohovatelné madlo hlavně proto, aby vyhovovalo různě vysokým osobám =).
  Tip navíc pro letecké cestovatele - zámek certifikovaný TSA může ušetřit spoustu starostí při namátkové kontrole (aneb oni mají právo se jakkoliv do kufru dostat, no pokud má kufr zámek TSA, tak vám nepoškodí zipy ani další příslušenství, které drží kufr pohromadě, protože se do něj dostanou speciálním klíčem)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT