Malé pokračování

středa 24. srpna 2016
...ikdyž to žádné pokračování vlastně není. V únoru jsem psala trochu euforicky, ale taky vlastně ve velkých obavách, že jsme složili zálohu na pozemek, kde bychom chtěli postavit vlastní dům. Dům vysněný, protože inspiračních obrázků už mám tolik, že by to vydalo na domů sto. A možná ty obavy přivolaly něco negativního a problémy se dostavily velmi záhy. Nechci zde zabíhat do detailů, ale "dopadlo" to pro nás nedobře. Před pár týdny jsem taky zmínila, že dnes je možné podnikat s (ne)movitostmi, které ani ve skutečnosti nejsou Vaše a že vy se k těmto informacím sice dostanete, ale ani to, že všechny "kdyby" zahrnete do smlouvy nic neznamená. Slíbit není hřích....slibem nezarmoutíš....podpisem taky ne! My doufáme, že naše peníze ještě někdy uvidíme, ale bude to běh na delší trať. No, nejde o život, jde.... Tak to beru.
Projekt na dům je rozpracován, tak ho jen "posadíme" na jiný palouk.  Svých snů se nehodlám vzdát. Jednou budu usínat v našem domě, ať už bude mít střechu šikmou nebo ne. Ať už bude mít střešní okna nebo ne! Příště počkám a témata typu zatemňovací žaluzie firmy VELUX, výběr stavebního materiálu a střešní krytiny si nechám na později. .)
Forma článku, celé jeho pojetí a názory jsou mé vlastní.

12 komentářů

 1. Jani, tak to je veľmi nepríjemné. Snáď všetko dobre dopadne a budete pokračovať vo svojom sne. To Ti naozaj zo srdca prajem. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andrejko, děkuju Ti, věřím, že ano, nenechám to tak!

   <3

   Vymazat
 2. Olívko, držim palce! Fakt, strašně moc. Neslyším tohle poprvé, asi je to nějaký český nešvar, prodávat pozemky, které vlastně nejsou tak uplně košer.
  Jsem si jistá, že Ti tady jednou pogratuluju ke splněnému snu :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejmilejší Myyno, děkuju za velikou podporu, pomohla!!!! <3 <3 <3

   Vymazat
 3. Držím palce ať je to vyřešeno co nejdříve. Je smutné, že takové věci u nás procházejí bez potrestání. Hodně sil D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Ti, Danko, věřím, že odplata se dostaví. Protože z toho, že někdo někoho podvede, ať je člověk jaký je, nemůže mít dobrý pocit bez výčitek....já to vůbec nemůžu pochopit!!

   Díky <3

   Vymazat
 4. Oliv, fandím moc, ať se sen splní, asi na vás ten pravý pozemek ještě čeká. Bohužel tohle se neděje vůbec ojediněle, vídám v praxi dost často neb pracuju v projekčním ateliéru, často mají lidi velké problémy s pozemky. Nechápu, co je s naší legislativou, že je tohle možné. Držím pěsti, ať peníze dostanete zpět, některé zkušenosti jsou draze zaplacené, chjo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Em, to je to, co mě asi mrzí nejvíc, že nejsme jediní, že nejsme poslední....že podvodníkům se daří a já, která si peníze poctivě vydělám a chci si za ně něco pořídit o ně přijdu. Dluhy druhých splácím svými penězi a nikoho to nezajímá!

   Děkuji za podporu!! <3

   Vymazat
 5. To je smutné Olívko, ale věřím, že se domůžete práva, že zlo bude potrestáno...pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
 6. Máme s manželem podobnou zkušenost s koupí pozemku. Pro nás to nakonec vypadá zatím dobře, ale musím říci, že už jsem byla pomalu smířená se vším. Chtěla bych ti vyjádřit podporu, protože si dokážu trochu představit, jak se cítíte. Je to nespravedlnost, ale budu držet pěsti, ať vše dobře dopadne. A když to dobře nedopadne, třeba to bude tím, že na váš čeká něco mnohem lepšího a bude to aspoň cenná zkušenost...Bára :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Držím palce nech to dobre dopadne, peniažky sa vrátia a všetko sa vyrieši k spokojnosti aby mohli čím skôr pokračovať tie plány na strešné okná aj so žalúziami :)Lucia

  OdpovědětVymazat
 8. tak to mě mrzí, že máte takovou zkušenost , prosím,nenapasla by jste podrobnosti, aby člověk věděl na co si dát pozor, vím že nemůžete jmenovat,ale obecně o co se jedná.hledáme taky pozemek a to je detektivní práce, realitní prostředí v ČR to je opravdu zátěžový level:) děkuju a přeju at vše dobře dopadne Katka

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT