Přesnídávky

pondělí 1. srpna 2016
Naše zahrádka vyniká hlavně zelení...stromy, keři a květinami. Občas nějaká bylinka. Levandule nám letos dělá takovou radost. Celá zahrada voní jako francouzská mýdlárna. Nevěřila bych, jak jeden pidi záhon dokáže provonět otevřený prostor. Záhon je plný čmeláků a motýlů. Krása přivonět i na pohled.

Co se týká pěstování "něčeho k jídlu", moc úspěšní nejsme. Na kanadských borůvkách si už několikátou sezónu smlsli špačci. Letos to navrch zajedli angreštem. Čeho máme dost jsou jablka, na calvados. Medicína k nezaplacení. .) Aby však byl dobrý kvas, musí být jabko v určité fázi. Co ale s jablky, která padají ze stromu jako divá už teď. Bylo mi líto ty potlučence vyházet do kompostu a tak jsem vymyslela přesnídávky. Svým nadšením nakazila celou rodinu a tak jsme v sobotu i v neděli sbírali, loupali, krájeli, vařili a zavařili. Máme své vlastní přesnídávky. Polovina jsou jen čistá jablka, do druhé várky jsem přidala lžíci jahodového bio džemu z IKEA.

Baví mě nekomplikované záležitosti. Očistit jablka není moc práce a dát je vařit do trochy vody už vůbec ne. Rozvařená jablka stačí rozmixovat tyčovým mixérem do hladka a pak jen naplnit sklenice. Šlus. Trochou jablečné kaše jsem taky naplnila plastové krabičky a dala zamrazit. Skvělá ovocná dřeň.

PS: Konečně jsme využili všechny nasbírané sklenice z džemů a jiných potravin, které je nám vždycky líto vyhodit.7 komentářů

 1. Milujem presnidavky a každý rok si zopár urobím😋

  OdpovědětVymazat
 2. Přesnídávky z jablek mám moc ráda, vzhledem k alergii nemůžu jíst jablka syrová, takže toto je jasná volba ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy by mě nenapadlo, že v uvařeném stavu to nevadí. :)

   Vymazat
 3. :-)
  Ja aj tie zo zeme umyjem, rozkrojím, vyčistím, a aj s kožou a s trstinovým cukrom zvarím, dám do šroubovacích pohárov, otočím dole hlavou a je zavarené do koláčov:-)
  Tento rok je ich veľa a padajú!

  OdpovědětVymazat
 4. Detskú výživu (předsnídavku)som varievala každý rok, keď bola dcéra malá. Ale kľudne by som si pohárik otvorila aj dnes. Asi sa k tejto činnosti vrátim. Je fajn využiť naozaj všetko ovocie. Andrea

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT