Rychlá akce: Balaton

sobota 13. srpna 2016
Celý nápad na naši malou dovolenou byl velmi spontánní. Chtěli jsme k vodě. Ještě aspoň trochu si užít léto. Já vodu miluju a Tom zase sluníčko. My jsme, co se dovolených týká, velmi vydařená dvojice. Tomáš je smažka a vydrží neskutečná vedra, ležet u vody by mu nevadilo ani týden v kuse. Já miluju plavání a vlezu i do příšerně ledové vody, horka nesnáším a ideální teplota je dvacet. Ležet neumím a s velkým sebezapřením vydržím jedno dopol. Já tedy potřebuji program pro zbytek dne, kdy Tom bude chytat bronz.

Protože rychlá akce, nechtěli jsme cestou trávit den (výborná věc je online svět, kdy se dálniční známky dají zaregistrovat i zaplatit třeba z křesla). Proto padla volba na Balaton. Od nás šest hodin cesty. Ubytování byla rychlá rezervace přes booking.com. Gemini Superior Apartman & Yacht. 
To, že tady teď ubytování vychválím do nebes neznamená, že se jedná o sponzorovaný post. Beru to jako dodatečné poděkování za skvělé služby a milé jednání. Platili jsme na poslední chvíli převodem a jim opravdu stačilo poslat mailem kopii o provedené platbě. V den příjezdu, ikdyž jsme dorazili o pár hodin dřív, byl pokoj nachystán. Všechno čisté, voňavé, pokoje skvěle zařízené. Jedná se o apartmánovou formu bydlení. V našem resortu se nacházelo několik domků po zhruba 4-5 apartmánech plus jeden větší komplex pokojů, součástí každého pokoje/apartmánu je kuchyně. Ke každému pokoji je vyhrazeno parkovací místo.

První den počasí velmi oblačné, ale pak už se na nás štěstí usmálo a bylo nám dopřáno dech beroucí azuro. Z pokoje jsme měli nádherný výhled přímo na jezero. Miluju vodu a přístavy. Nic lepšího jsem si nemohla přát. Bavilo mě i celé okolí trávník a stromy, dřevěné chodníky, záhony okrasných trav..... 


Jediné, co bych vytkla je, že centrum města je jedna veliká střelnice, stánky s naprostýma šílenostma, atrakce, a jídelníčky ve většině restaurací jen v maďarštině, občas v němčině. Anglicky nemluví téměř nikdo, ale rukama nohama jsme to zvládli.

Musím přiznat, že bylo opravdu velmi úlevné myslet na pár dní jen na to, jestli sním langoš celý, nebo si ho dáme napůl a jakou příchuť zmrzliny si vybereme. Nutno podotknout, že kopeček není kopeček ale hora. Ne jako u nás, kdy vám naběračku pečlivě oškrábou o okraj vaničky div že ji ještě nevydlabou lžičkou.

Bylo to krásné a těším se na další. Po těchto dnech jsme si uvědomili, že dovolená nemusí trvat týden, abyste si ji užili a že je fajn se prostě jen rozhodnout, sbalit a vyrazit. Ještě teď nám moc není jasné, proč si takto nevyrazíme častěji, vždyť nemusíme nikam daleko, aby to byly ty pravé prázdniny.

Krásné léto!! (ano, ještě pořád je!) <3

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa