Potkávání...

úterý 13. září 2016
To mě asi na Praze baví. Ikdyž si od lidí ráda odpočinu, protože jich během dne potkám milión, stejně mě baví je všechny pozorovat. Nejezdit autem a víc si užívat ulice má své nesporné výhody a veliké kouzlo. Terezie, má kamarádka a kolegyně, která je tu se mnou, se baví "sbíráním" útržků rozhovorů. Začala už v Ostravě. Neposlouchá cizí hovory, zaslechne jen větu procházející páru třeba. Začala jsem věty "chytat" taky a jsou chvíle, kdy si je chci zapsat. Víte, já a příběhy.

Nebo taky....jak se otravné čekání ve frontě během chvíle změní v zábavné a milé setkání. Včera jsem stály s holkama frontu v lékárně, když paním před náma před nosem uzavřeli pokladnu, protože lékárnice měla pauzu. Začaly jsme to vtipně komentovat, ne se zlostí, spíš z legrace a paní před náma se přidaly. Byla to paní středního věku se svou maminkou. Dámy obě dvě. Vtipné, pohotové, sarkastické. Doplňovaly jsme se každou větou. Miluju lidi, kteří umí správně "nahrát". My se všechny společně tak smály, až madam řekla své dceři: "Helenko, nesměj se prosím tě tak nahlas, já ti snad venku nasekám!" ....brečely jsme smíchy znovu. Rozumíte, když paní, které je přes 70 let napomíná svou dospělou dceru a obě přitom prskají smíchy. K naší radosti, opravdové, všechny ostatní pokladny odbavovaly lidi jak na běžícím páse a my si užívaly milé chvilky jako u kávy a zákusku. Kdo by si pomyslel, že nám ještě bude líto, že už je čekání konec. Popřály jsme si hezký večer a rozešly se. Těším se na další.....fronty, lékárny, obchody, lidi.....potkávání! Pomyslela jsem si, že si tak hezky kolikrát nepopovídám a nezasměju ani s lidma, které znám roky.

 Já už si přeji jen jediné. Stárnout s grácií a vtipem!


zdroj

16 komentářů

 1. mám úplně stejnou úchylku, ráda poslouchám útržky rozhovorů a představuju si, jaké mají dotyční životy a co asi dělají... i když musím říct, že někdy člověk slyší i to co by snad ani slyšet nechtěl... já sama se třeba úplně vyhýbám telefonování v tramvaji, protože už jsem si vyslechla ledasco a občas je snad i lepší si vzít sluchátka :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda! :D :D A absolutní rekordy trhají noční hovory, které slyším v noci otevřeným oknem...mnohdy cizojazyčné :D

   Vymazat
 2. Raz v Moskve v metre som si vypočula dvoch maďarský hovoriacich ľudí ako a čo to bolo večer v posteli. Cervenala som sa. Nakolko som hovorila po slovensky s dcerou, nenapadlo ich že rozumiem maďarsky. Keď som od nich odchadzala tak som im povedala po maďarsky že dakujem za erotickú rozprávku. Bolo to dávno, ale určite ešte aj teraz majú otvorené ústa.

  OdpovědětVymazat
 3. my sme sa skvele pobavili v Prahe s kamarátkou - stáli sme pred Orlojom s foťákom v ruke keď k nám podišli dvaja mladí muži s anglickým Hello! a s ponukou že nás odfotia. pár následných zdvorilostných anglických viet viedlo k otázke odkiaľ sme. po odpovedi, že zo slovenska sa chalani začali strašne smiať a keď ich to po chvíli prešlo zistili sme že sú to česi :)

  OdpovědětVymazat
 4. Před dávnými a dávnými lety jsem šla s kamarádkou na bruslení a dávaly jsme dohromady útržky rozhovorů lidí,které jsme cestou potkaly.Strašně jsme se tomu slepenci nařehtaly a cesta nám uběhla jak nic :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT