Projekt Braník

čtvrtek 1. září 2016
Stejně jako věnuji pozornost nabídce bytů u zahraničních realitních kanceláří, pro inspiraci, vybírám si také zajímavé bytové i komerční projekty u nás. Za mým dnešním výběrem stojí developerská společnost YIT, která představuje finský styl bydlení nejen u nás.
Vzorové byty kvituji od doby, kdy jsme i my uvažovali o koupi bytu. Nikdy nezapomenu na chvíle, kdy jsem každý den nadšeně prohlížela fotky námi vybraného bytu na webových stránkách developera. Byt se zdál tak velký. Ano, do okamžiku, než jsem ho navšívili zařízený. Prohlídka vzorového bytu nás uchránila před chybným rozhodnutím. S příhlédnutím k ceně, zřejmě celoživotním. Postel v ložnici zabírala téměř celý prostor pokoje. Na fotkách zvěčněný kuchyňský kout ve skutečnosti skýtal prostor pro miniaturní kuchyňskou linku. O tom, že by se v pokoji s kuchyní nacházel i obývací pokoj a jídelní stůl zároveň, nemohla být vůbec řeč. Dnes už vím, jak velkoryse se dá nemovitost vyfotit. Vzorovým bytům tedy třikrát hurá. 

„Skandinávského ducha jsem do bytů vnášela zejména střídmou barevností a také hojným využíváním produktů se severským původem. Kromě tradiční značky IKEA se tu objevuje třeba známá lampa Unfold od Muuto, tapety od Mr. Perswall nebo klasické židle Panton. Doplňky jsem nacházela často ve švédském řetězci H&M,“ uvádí Andrea Hylmarová, designérka, které navrhla a zařídila vzorové byty v tomto projektu. Přestože jsou byty téměř kompletně zařízené, nechala designérka novým majitelům pokaždé prostor na vlastní dozařízení. Týká se to zejména některých úložných míst, například záměrně chybí vestavěné skříně v předsíních.
Ukázky vzorových bytů, které společnost YIT nabízí jsou důkazem, že prostor lze zařídit naprosto neutrálně, přesto originálně, bez toho, aniž by měl klient pocit, že se mu vnucuje konkrétní styl.O tom svědčí například neutrálně zvolená kuchyňská linka, která splývá s obytným prostorem a nijak zbytečně na sebe neupozorňuje. Přestože je byt vybaven kompletně, až zvolením dekorací, květin a osobních věcí, se v bydlení objeví osobnost, povaha nebo třeba koníčky jeho obyvatele. Základem jsou tedy byty zařízené v moderním stylu se severskými prvky. Severské bydlení to však není jen černá a bílá. Barvám zde není vstup zakázan, čehož je důkazem použití výrazné žluté a zelenomodré barvy, která se objevuje nejen na obrazu, ale také na polštářích.
Čemu tleskám je spolupráce s českými značkami, jako například u vzorového bytu 3+KK, kde byla v obývacím pokoji, jehož součástí je také čtyřmístný jídelní stůl, použita tapeta ze série Clocks od české firmy Lavmi.
Nákup bytu a jeho vybavení nepatří k položkám, které se často obměňují. Ani jedno by tedy nemělo podléhat trendům, které brzy omrzí. Designérka proto v bytech ráda používá zajímavé motivy na tapetách, které se dají v případě potřeby snadno vyměnit.
Forma článku, celé jeho pojetí a názory jsou mé vlastní.Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT