Tradiční české vánoční ozdoby

sobota 10. prosince 2016
Vánoční ozdoby miluju všechny, ale jen ty naše, české, jsou ty, které mi rozbuší srdce ze všeho nejvíc. Pamatujete, jak jsem se před pár lety rozhodla, že založím "útulek" pro staré vánoční ozdoby? A taky jaký byl náš vánoční stromek v roce 2014, na který jsem navěšela vše, co se mi podařilo sesbírat a nakoupit přes inzerát? A tady jsem psala, jak je můj nejvíc nejoblíbenější tvar baňka, které se říká "reflektor".

Nic se nezměnilo a i když občas zatoužím po střídmosti a barvy na vánočním stromku nemám v nijak přehnaném množství, tak jednou za čas se mi prostě chce přehánět. Proto mám velikou radost, že naše české baňky se ještě pořád vyrábí a ještě pořád v těch klasických barvách, tvarech a v tradičním zdobení. Tyto jsou nové z e-shopu Garlo, a rozšířila jsem jimi svou sbírku.A pořád mají přesně ty samé krabičky, na které si pamatuju. :)

Krásný víkend, moji milí! Já zdobím, tak se můžete těšit na další příspěvky s vánoční tématikou.

8 komentářů

 1. Jo, taky mam k tem pravym ceskym specialni cit. A ano, krabicky stale stejen:-). Pekny den. M.

  OdpovědětVymazat
 2. Mně kupuje tchýně každý rok k lednovým narozeninám (po Vánocích ve slevách) přesně takové a já jsem za to vděčná... :) Už mám sbírku na celý dvoumetrový stromeček... :)
  Pěkný adventní čas, Peťka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásná tradice! Asi si ji vypůjčím....ale nemám nározky v lednu! <3

   Vymazat
 3. Vianočný stromček bol nááádherný!!
  U nás len kov, drevo, slama,...veď vieš:-)
  Stromček mám slovenský tradičný drotársky, jeden z posledných darov od mamy, nestretáva sa so mnou kvôli Milovi.
  Ja som minulý rok zaviedla tradíciu vianočných ozdôb, ako darček každému dieťaťu , aj tomu, ktoré žije u mojej mamy...,s popisom udalostí roka, pa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, je mi to tak líto...snad se to s maminkou urovná! <3 Krásnou tradici jsi zavedla! :-*

   Vymazat
 4. Olívko, to je super, že zachraňuješ staré ozdoby. Když jsem byla malá, měli jsme stromeček stejně barevný a mišmaš jako ty. To byly nejlepší vánoce. A mám to tak dodnes ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT