Paterson

středa 25. ledna 2017
S Tinkou jsme před týdnem vyrazily do kina. Po našem podzimním nadšení a naprostém okouzlení filmem o životě Egona Schieleho, jsme se těšily na zážitek v podobném stylu. A to se tak trochu nestalo. Nechci filmu Paterson vůbec křivdit, protože s odstupem několika dní na něj ráda vzpomínám a už při odchodu z kina, jsem si říkala, že to až tak vyhozené peníze nebyly. Za mě trochu patří mezi filmy, u kterých čekáte, kdy se už konečně něco stane a ono se vlastně nestane téměř nic. Jenomže pak přijde scéna "s panem z Ósaky" a ta mi stačila, abych nelitovala, že jsem film vydržela sledovat do konce.

Po půl hodině sledování filmu špitám Tině do ucha "Kdybych tady teď byla s Tomem, tak mě uškrtí....", Tina špitá naoplátku mně "Kdybych tu byla s manželem, je už dvacet minut dole v baru...". ;)  Na film jsem vyrazila jen pro: ....pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky rozhovorů. Píše básně do notýsku...... S poezií je to se mnou jako s obrazy, jsou věci, kterým nerozumím.

No a s odstupem více než týdne můžu říct, že některé scénky velmi podařené. Patersonova žena je bezkonkurenční a Paterson je ten nejtrpělivější člověk ever.

Tinuš, promiň, mně se to asi nakonec fakt líbilo! :)

zdroj

4 komentáře

 1. Ahoj ;)
  my na filmu byli předevčírem a mně se moc líbil. Má to milý humor. A celkově byl takové milé pohlazení po duši. Za mě všechny palce nahoru a začala jsem shánět sbírku básní od Williama Carlos Williamse ;)

  OdpovědětVymazat
 2. vytáhla jsem na tenhle film manžela, přestože má rád jiný typ příběhů, ale oba jsme se královsky bavili...jednak v přehršli všech akčňáků, mainstreamových blockbusterů a těžkých sociálních dramat je to fakt zjevení, druhak mám pocit, že takhle nějak vlastně žije většina normálních (ne pejorativně!) lidí - čili poměrně spokojená denodenní rutina s občasným "přiměřeným" vzrůšem a docela bohatým vnitřním životem, a třeťak :o)kvůli tomu psovi a jeho vrcholné scéně s poštovní schránkou...a navíc spousta paralel s naším vlastním životem - počínaje ranním vstáváním bez budíku, rituálem venčení svéhlavého psího kámoše a jeho polehávání na křesle, spousta rozdělaných domácích projektů,poslouchání cizích rozhovorů nebo nářků kolegy v práci,pravidelné malé pivo na růžku, iggy pop, černobílé filmy i občasná poezie všedního dne...mě naopak uklidňoval pocit, že se nestalo "vůbec nic", zatímco u jiných filmů bych trnula, že ukradnou psa před hospodou, znásilní holčičku čekající na maminku v syrové čtvrti, zhrzený romeo zastřelí svou bejvalku nebo se aspoň patersonově ženě spálí ty košíčky v troubě. naštěstí se nic takového nestalo, jako se to většinou nestává ani v život. popravdě, kdyby se točily jen takovéhle filmy, byla by to nuda a stejskalo by se mi po bridget, titaniku, moulin rouge, vzpomínkách na afriku a asi i po smrtonosný zbrani :o) ale už je to týden, co jsem to viděla a pokaždý se mi rozlije blaženej úsměv po tváři, když si na to vzpomenu... ema

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. p.s. a navíc malý poťouchlý joke - řidiče hrál herec jménem adam driver -jinak padouch kylo ren z hvězdných válek :o)ema

   Vymazat
  2. p.s.s. aha...aha what???

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT