Povolání snů: Designér

čtvrtek 19. ledna 2017
Povolání snů je z mé strany kategorie zanedbávaná ještě víc než rozhovory U kávy s... Nu považte, poslední povolání snů zde bylo 17. září 2015. A tím se vše vysvětluje. 1.10. 2015 jsem nastoupila do IKEA...a přestala snít. Už víc než rok mám pocit, že jsem práci pro mě jako na míru šitou našla. Má práce mě natolik baví, naplňuje a inspiruje - a taky někdy štve, jako každá jiná práce, protože je to práce a jsme jen lidi a nežijeme v žádné růžové bublině - ale jen velmi velmi velmi zřídka, takže nemám důvod přemýšlet, jaké by to bylo kdyby...

Ale poslední dobou se přeci jen zamýšlím a sním si. Opět to souvisí s mým povoláním a tím, jak poznávám výrobky a hlavně lidi, kteří za nimi stojí. To je to, na co se velmi často zapomíná. IKEA je obchodní řetězec s nábytkem a bytovými doplňky, ale za tím vším stojí spousta talentovaných lidí.

A já bych si přála být designér. Mít tak dar dokázat vymyslet, nakreslit, navrhnout, vyrobit.... Chtěla bych mít svůj rukopis. Chtěla bych, aby si lidé při pohledu na konkrétní věc řekli "Joo, to je ona". Tak, jako vidíte lampy od Lasvit nebo Lucie Koldové, šperky Janji Prokić, stoličky od Alvara Aalta nebo úžasnou kolekci Sinnerlig Ilse Crawford.
Alvar Aalto/ARTEKIlse Crawford/SINNERLIG for IKEAJanja Prokić/prsten LURELASVIT/La Scala Milano


Chtěla bych navrhnout aspoň jednu pidi vázu, prosím!


7 komentářů

 1. Věřím, že ji jednou navrhnete ... opravdu .. a moc vám to přeju.
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, jste moc milá, Jarko! :)

   Vymazat
  2. Někdy ani dar dokázat vymyslet, nakreslit, navrhnout, vyrobit....nestačí. Za úspěchy, které jsou vidět, stojí vytrvalost, roky úsilí, omyly i mnoho neúspěchů. Každý může být designerem, pokud svede tento boj. Jako povolání snů to jen vypadá, pokud nezajdeme pod povrch věcí ;)

   Vymazat
 2. Ale vždyť ty navrhuješ! to je samý autocad sem autocad tam, když vyšvihneš vázu, tak ti ráda zařídím, že jí skláři fouknou, slibuju! ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Sny sú na to aby sa plnili. Splň si svoj sen, urob pre to všetko a keď to ani tak nevyjde, tak to tak malo byť. Keď budeš mať xxxxx rokov, aby si si nevravela, bol to môj sen, ale že si to dokázala, alebo aspoň pokúsila sa o to.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT