Sbírám věty

středa 18. ledna 2017
Nově sbírám věty. Z knížek, na výstavách, ty, které slyším, zapisuji si je a někdy také fotím. Často dostávám otázku, v jaký moment dostanu nápad o čem psát na blog. Ve skutečnosti je to tak, že mi věty v hlavě poletují neustále. Jako ptáci na obloze. Je jich tolik, že je občas ani nestihnu chytit. Z jedné věty může být článek, nebo taky ne. Jedna věta stačí, aby přišel nápad. Nebo se mi věta jen líbí a já si ji zapíšu. A někdy uletí. To je případ vět před spaním, ty do rána zapomenu zaručeně a pište si, že to bývají ty nejlepší. Asi to tak má být. Mám si je nechat jen pro sebe.

Ukázky z mé sbírky: "Postůj, okamžiku, jsi tak krásný..." nebo jen spojení slov "udržovaně zpustlé zahrady" (to se mi obzvláště líbí), nebo tato, ta je z výstavy Henriho Rousseau, "Jsem vynálezce portrétu-krajiny!"

Baví mě lidi, kteří mají krásný sloh, dar slova a umí s ním pracovat. Od těch se učím a pevně věřím, že jednou budu se slovem také zacházet tak bravurně. Knížky mi pomáhají. Musím víc číst. Když nemám na čtení čas, okamžitě se to projeví na mé slovní zásobě a to nejen při psaní, ale také když mluvím, hledám slova, která vyplňují trapným "eééé....", což nesnáším.

Nutno poznamenat, že tato sbírka je ze všech mých sbírek nejméně náročná na místo! .)

zdroj

3 komentáře

 1. Doporučuji knihu od Josefa Čapka - Psáno do mraků (bohužel už je k sehnání asi jen v antikvariátech), nebo alespoň navštívit stálou expozici v GASK v Kutné Hoře, kde vybrané citáty doprovázejí celou výstavu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za tip. Knížky z antikvariátů mají své kouzlo, těším se na ni, pokud se mi podaří ji sehnat. Kutnou Horu si píšu! .)

   Vymazat
 2. Tys jěště nebyla v Kutné Hoře? no tak to musíme spolu dát, až zase přijedeš za námi na západ!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT