Putovní kaktusy

pondělí 11. září 2017
U nás v IKEA funguje skvěle rostlinná štafeta. Téměř všichni totiž moc rádi něco pěstujeme a velmi často máme rostlinek nadbytek. Mé ostříhané oleandry zakořenily všechny, přesně jak jsem předpověděla a byla jsem ráda, že všechny mají nové majitele. Pak do práce donesla moje kamarádka prapravnučky mé piley a rovněž všechny našly domov, další si to přisvištěla s malými banánovníky. Ty jsou zatím u mě a já je postupně rozesazuji a posílám dál. V pátek se na mě opět usmálo štěstí,  cestou do šatny. Na polici stál kbelík s lístkem, že kaktusy hledají domov. Našly.

Zasadila jsem je do skleněných nádobek od svíček. Vždy je mi líto obaly vyhodit, do některých vařím puding a tyto se hodily pro kaktusy. Snad se ujmou a bude jim bydlení i substrát vyhovovat. Zvlášť se substrátem jsem "vařila z vody".

6 komentářů

 1. Tvoju ,,urban džungľu,, ti závidím, ale pracujem na svojej:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Krasavci a jak krasne sladeni s tacem:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten jsem kupovala na poslední chvíli. Chodím okolo něj několik měsíců a až byly poslední čtyři, tak jsem se "probudila". .)

   Vymazat
 3. Krásna myšlienka, ja mam doma vianočný kaktus, ktorý hľadá domov už dva mesiace a niet toho kto by sa ho ujal :( inak "kvetináče" sú super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To snad ani není možné. Ani facebookem nabídnout nebo instagramem?? :))

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT