Kdo bude plakat...

pondělí 11. prosince 2017
Kdo bude plakat, až tady nebudeš? To je knížka, kterou teď čtu. #vícečasunačtení PROSÍM! Autorem je Robin S. Sharma. Jednu pasáž vám zde musím odcitovat, mimo jiné proto, že autor knihy zde cituje R. M. Rilkeho, jehož básně nám dělaly pár pátků milou společnost a mně se jenom potvrdilo, proč mám jeho slova tolik ráda.


"...náš charakter není formován těmi nejschůdnějšími životními peripetiemi, nýbrž často těmi nejklikatějšími. Právě během těch nejbouřlivějších fází života zjišťujeme, čím v jádru jsou: nebývalou silou, která v nás dřímá. Pokud zrovna momentálně čelíte podobným neblahým zkušenostem, dovolím si vám ocitovat následující slova z pera básníka Rainera Maria Rilkeho, která mi byla ohromnou vzpruhou v době, kdy se mi život trochu vymkl z rukou:

"....mějte trpělivost se vším, co ve vašem nitru zůstává nevyřešené. Zkuste milovat pochybnosti samé jako zamčené komnaty, jako knihu napsanou v cizím jazyce. Nepátrejte po odpovědích zrovna teď. Nemohou vám být dány, protože jste k nim ještě nedozráli a nedokážete podle nich žít. Je to jen otázka zkušenosti. Člověk prostě musí všechno prožít na vlastní kůži. Momentálně potřebujete zakoušet pochybnost. A možná pozvolna, aniž to zaznamenáte, jednoho vzdáleného dne zjistíte, že odpověď se zhmotnila ve vašem životě."

A teď už se jen naučit všemi těmito radami řídit a držet se toho, vzpomenout si na ně zrovna tehdy, když je budete potřebovat.

1 komentář

  1. Tu miluju, taky jsem z ní citovala na blogu. A dokonce si koupila specialni kapesni denicek, do ktereho jsem si to nejzajimavejsi opisovala.
    Máš dobrý vkus, Olívko :)))

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT