R. I. P. ♥ Ingvar Kamprad

úterý 30. ledna 2018
"To create a better everyday life for the many people."  Vytvářet lepší každodenní život... Úžasná myšlenka, obzvlášť, když se jedná o oblast obchodu. Velký um tuto myšlenku držet. Neděle byla moc smutný den. Umřel Ingvar Kamprad, zakladatel IKEA.

zdroj


Sleduji na instagramu několik IKEA designérů a jedna z nich, Sarah Fager, vystihla pár slovy, jaké bylo pondělí v IKEA: "Today was not an ordinary day at work. It feels like everyone is reflecting over the heritage Ingvar left us. And one can feel the love and devotion from all co-workers".Všichni jsme to prožívali stejně. Švédská vlajka vlála na půl žerdi. Fotka, která nás vítá při každém příchodu do práce vháněla slzy do očí.

Děkuji za jedno z největších štěstí, které v životě mám. Děkuji, že mám milovanou práci. Děkuji za nekonečnou inspiraci a chuť na sobě pracovat, děkuji za tým lidí, kteří v IKEA pracují...


zdroj18 komentářů

 1. Fašista a těžký alkoholik - to je náš vzor?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Prosím, odpusťte nám chyby, které jsme udělali v minulosti. A prosím odpusťte nám chyby, kterých se ještě dopustíme."

   Vymazat
 2. Dobrý den, Olívko, musíte to brát i pozitivně. Kdo se dožije tak krásného vysokého věku a s takovým nádherným odkazem? Kdo z nás Ikeu nemiluje. Mějte se hezky a přeji Vám, aby se Vám Vaše zaměstnání stále líbilo a byla spokojená a šťastná. Miluše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji vám, Miluško, za vaše milá slova, která vždycky potěší.

   Vymazat
 3. FAŠISTA TO JE!A VY JSTE PATOLIZALKA!
  Marie

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za jedno z největších štěstí, které v životě mám. Děkuji, že mám milovanou práci. Děkuji za nekonečnou inspiraci a chuť na sobě pracovat, děkuji za tým lidí, kteří v IKEA pracují...
  Kolegové z vás zas tak odvaření nejsou!
  Marie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marie, já vás neznám /jediná Marie v mém životě byla má babička/ a vás nechám dál užívat si podivný pocit toho, že vy mě ano a že toho o mě víte víc, než si myslím, díky informacím od mých kolegů. ;) Na světě není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, na světě dle mého nežije člověk, kterého všichni zbožňují a proto, pokud má se mnou kdokoliv jakýkoliv problém, může mi to říct. Říct mně, ne Marii. Pokud je stejně odvážný jako vy a bude dělat bubu anonymně, nedá se s tím nic dělat. A to, že ze mě někdo není odvařený neznamená, že já nejsem z něj a že svou práci nemůžu mít ráda a být v ní šťastná.

   A malá rada na závěr, tento blog je veřejný a je pro lidi, které baví témata, kterým se zde věnuji. TO nejlepší na něm je, že to není povinná četba. Marie, neztrácejte svůj drahocenný čas a oblažte svou přítomností a komentáři někoho, kdo o to stojí. Čas je velmi drahá věc a já jím nerada plýtvám.

   Olív

   Vymazat
 5. Uf težký život blogera, vzdycky me to zarazi jak dokazou byt lidi anonymne sprosti kamila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Kamilo, i o tom blog je, bohužel. Pořád mě to ale víc baví, než by mi to energii bralo. :) Děkuji! ;)

   Vymazat
 6. Bože anonyme,nezáviď radost a štěstí u druhých...je to ubohé.Jitka Olomouc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za podporu, Jitko, není to poprvé, kdy za něco na blogu poděkuji a obdržím pár "milých" reakcí - u IKEA je to téměř pravidlem. :)) Mějte hezký den! :)

   Vymazat
 7. Bydlel kousek od nas ve Svycarsku, uzasne skromne na tak slavneho a bohateho cloveka, chodil nakupovat do mistniho obchudku, vecer kdyz uz byly slevy☺ mohl mit obri dum kdekoliv na svete, ale zil v male vesnicivjako obycejny soused☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Káťo, to je tak hezké číst vaše řádky. Díky za ně! ♥

   Vymazat
 8. Milá Olivko, máte moc krásný a inspirující blog, proto sem ráda chodím.
  IKEA zbožňuju a proto je mi sympatický i pan Kamprad...bez něj by nebyl tak úžasný obchod. A co že byl fašista, pokud vím, byl ve fašistické skupině, ale vystoupil. Později prohlásil,že to byla jeho největší chyba a omluvil se všem židovským zaměstnancům v IKEA... myslím,že ve svém životě udělal víc dobra , než zla a své chyby napravil. Odpuštěno! Bára 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, jste zlatá, děkuju vám za podporu, váš přístup a optimismus, za milá slova... ♥

   Vymazat
 9. Olivko,myslim,že jste trnem v oku někomu v kolegů v IKEA.Vždy se někdo "ozve".Ale já vás obdivuji,viděla jsem vás při práci,čtu vás a miluji Páteční chvilky poezie.Pomáhaly mi v nesnázích úmrtí manžela a taky to,že každé ráno byl na vašem bloku příspěvek a já nemyslela na starosti,ale pěkně mě rozptýlil....Děkuji.VAL

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Val, děkuji vám za vaše slova. Děkuji za vaši podporu a přízeň, moc si toho vážím. Tolik mě těší, jak milé mám čtenáře. Díky, že čtete básničky, které mezi trháky v příspěvcích rozhodně nepatří! :)♥ Právě kvůli lidem, jako jste vy, budu vytrvale psát a tvořit a vymýšlet témata, abyste sem pořád ráda chodila. Opatrujte se!

   PS: Až mě zase uvidíte v IKEA, tak na mě houknete? :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT