Vázy IKEA PS 2017

čtvrtek 1. února 2018
Design je krásná věc, ale je fajn, když to není jen paráda. Je moc fajn, když je objekt také funkční a má pořádné využití. Od uvedení IKEA PS 2017 mé srdce tluče pro vázy od Iiny Vuorivirty.

Váz mám opravdu hodně. Hodí se mi hlavně, když ostříhám svou džungli a jednotlivé řízky rostlin nechávám zakořenit. Tyto vázy z IKEA PS jsou však úžasné přímo pro zasazení kaktusů a sukulentů (případně jiných rostlin, to však vyžaduje drenážní vrstvu na dně a i tak mírnou zálivku) a to mě přesvědčilo. Protože se jedná o sadu tří kousků, pokud nebudu sadit do všech, do zbylé udělám salát! ;)

Vázy IKEA PS skvěle doplní mou sbírku skleněných designových skvostů od Dechem a Nikoly Finkeové - cesty designu jsou nevyzpytatelné, protože Bottles a PS kolekci jsem poprvé viděla v ten samý den.


Návrhářka Iina Vuorivirta
„Myslím, že krásné věci by měly být vždy vystaveny. Tyto tři vázy IKEA PS 2017 lze rozhodně použít samostatně i jako sadu. V minulosti jsem hodně pracovala se sklem a tentokrát jsem se chtěla zaměřit na vizuální kvality tohoto materiálu. Takže jsem přidala barvy, které průhledný materiál ozvláštní. Vázy můžete rovněž použít jako servírovací misky nebo vytvořit své vlastní sousoší tím, že je naskládáte na sebe v různém pořadí.“zdroj instagram Iina Vuorivirta

zdroj IKEA

zdroj IKEA


zdroj instagram Iina Vuorivirta
Další Iiny vázy, ty s úzkým hrdlem, jsou vyrobeny ze zbytků skla různých barev. Díky tomu je každý kus unikátní. Recyklace je nejvíc.
zdroj IKEA


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT