Další zeleň

úterý 10. dubna 2018
V zimních měsících, kdy máme každoročně kvůli mrazům doma nastěhovanou balkónovou zeleň, kdy u nás nebylo k hnutí, jsem si říkala, že už si dám s pokojovkama pohov. Ale já to tak říkám každý rok. A každý rok, kdy vystěhuju letní džungli zpátky ven, mám pocit, že se k nám pár zelených přátel ještě vejde. Na břečťánky v IKEA koukám už dlouho, hlavně proto, že mě baví převislé kytky a žádné nemám, vlastně jednu. A tak jsem pořídila břečťany, dva. Jeden s panašovanými listy a druhý, který svými listy připomíná ptačí pařátky. Oba jste mohli vidět na mém instagramu.
Za okny můžete vidět břečťan, který mám ze zahrádky, je zasazený v truhlíku a v pohodě přezimuje venku. Na podzim vždy zbarví listy do červena a na jaře se vrátí k zelené. Pilea na fotce je už pravnučka mé první Piley Alžběty a v bíle konvi je pileí sestra Peperomia, taky z IKEA. S tou se moc nechlubím, nějak jsme si k sobě musely najít cestu. Našly jsme, byla však doba, kdy měla jeden list a ještě žlutý.
6 komentářů

 1. Máme stejné hobby,já miluji kytky a koupila jsem si knihu URBAN JUNGLE a prostě jsem se zamilovala do množení,pěstování kytek.Všude po oknech mám lahvičky s odddenky a když vidím vaše okno,tak přesně to jsou i moje.Jen ta pillea mě zlobí,opadala a asi budu muset shánět novou.A předešlý článek o blogerce jsem byla nadšená.....jen tak dál ,krásný den a kytkám zdar LEONA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To půjde, nebojte, ona si zvykne. Lahvičky s řízky miluju, jsou krásnou dekorací a ještě je z nich užitek. :) Kytičkám zdar!

   Vymazat
 2. Taky bych zelen mohla všude. Břečťan ale nějak neumim, vždy mi tande, líbí se mi moc. M.

  OdpovědětVymazat
 3. A pilea ti pouští miminka... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ....pořád, deset mimin už je odsazených a do týdne zase nová. :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT