Jsem letní člověk

středa 27. června 2018
Miluji slunce, nevadí mi horko, jsem nadšená z dlouhých dní a posedávání na zahrádce dlouho do noci, kdy můžu pozorovat letní oblohu plnou hvězd. Ráda se zchladím ledovým drinkem, od letoška jsem závislá na espresso tonicu (pusu tomu, kdo vymyslel tuto lahodnou kombinaci) a nade vše zbožňuju zmrzlinu, kterou popravdě můžu celoročně, ale v létě bych ji pojídala po kilech.

zdroj


Jsou však v životě momenty, kdy horko proklínám. Nikdy nezapomenu na dovolenou v Paříži, ubytování v hotelu ve čtvrti La Défense, za okny se to šplhalo ke čtyřiceti stupňům, my v pokoji bez možnosti otevřít okno. Za privilegium jednoho předpotopního větráku, který jsme v pokoji měly jen my a měly o tom před ostatními účastníky zájezdu mlčet, jsme byly neskutečně vděčné. .)

Druhý případ jsou letní pobyty v našem prázdninovém bydlení. Náš pokoj je v horním patře, pod střechou a pokud jsou denní teploty nad třicítkou, nedá se tam spát. Moc rádi tam jezdíme, ale noci jsou k nepřežití a oka nezamhouříte. Začali jsme proto uvažovat o klimatizaci. Neřešíme pouze funkci, ale také vzhled, protože já obecně ke všem spotřebičům do domácnosti nadšením neoplývám.

Obývací pokoj | Klimatizace do bytu | Retro větrák | Ložnice | Kuchyň | Loft

V případě tohoto loftu jsem nadšená i z potrubí, které vede celým prostorem.

zdroj

Zajímá mě váš názor a vaše zkušenost. Klimatizace domů ano či ne? Máte ji přímo v pokoji, ve kterém spíte, nebo jste našli strategickou pozici, která ochladí okolí a tím uleví vaší ložnici? Dá se klimatizace "ukrýt"? Nelíbí se mi teploty posledních dní, ale když vyšly zrovna na náš "vesnický týden", nezlobila jsem se. :)

Forma článku, celé jeho pojetí a názory jsou mé vlastní. 
 

6 komentářů

 1. Koupili jsme si byt v podkrovi a první léto jsme doslova přežili s větrákem. Další rok jsme přidali rolety a druhy větrák. Letos pořídíme ochlazovač vzduchu na led nebo ledovou vodu, do ložnice to bude stačit. O klimatizaci jsme uvažovali, ale protoze ji máme v práci, tak jsme ji zavrhli (ono to nic zdravého není ;) Hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Petul, moc! Kolem ochlazovače s ledovou vodou jsem nedávno poskakovala v obi, bylo to moc příjemné. :)

   Vymazat
 2. Klimatizáciu sme montovali minulý rok na poschodie. Dcéra však klimatizáciu priamo v miestnosti odmietla. Našli sme spoločne s pánom z firmy strategické miesto na chodbe pred izbami a funguje to perfektne. Keď je klimatizácia pustená celý priestor sa im krásne ochladí. Určite to nie je možné v každom priestore, ale treba sa poradiť s odborníkom. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju!! Zrovna ve vašem domě, který je zařízený ve vintage stylu to musel být oříšek, aby klimatizace nerušila celkový dojem. Díky za tvé rady! <3 Krásný den, Andrejko!

   Vymazat
 3. Za mě ano. Vždyť jí člověk nemusí mít zapnutou pořád, prostě si ochladí a vypne. My máme strategicky dobrej byt, ale máme aspoň tu mobilní pro ty nejhorší dny v roce. Je hlučná, je to krám, ale je to nouzovka. Do bytu, kde je v létě horko furt, bych tu vestavěnou dala 100%, my vedra nedáváme. Ta na obrázku vypadá pěkně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celou noc vnímat jen to, že se potíš do vlastní postele je hrůza, tak si myslím, že když se místnost vychladí před spaním, nemusí to "jet" po celou dobu spánku. Díky za utvrzení! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT