DIY: Látkový obal na skleněnou vázu

neděle 29. července 2018
Nejen na skleněnou. Na jakoukoliv. Nebo na obal na květináč. Ale asi bych, stejně jako v původním nápadu, podle kterého jsem zkoušela svůj výtvor, použila a vřele doporučuji válcovitý tvar nádoby, nikoliv tvar kónický, do kterého jsem se neohroženě pustila já. Za prvé, si myslím, úplně nevynikne samotný "fusak" a druhák se to zašívá hrozně blbě. Strojové provedení je asi taky víc profi, ale já jsem chtěla prošívat bavlnkou a navíc nepravidelný tvar vázy nenahrával použití šicího stroje, takže růčo. A ještě bych si na plátýnko ráda vyšila nějaký motiv. Tak proto celá ta šaráda s obalováním do látky. I bez výšivky je to však pro mě pěkná letní a svěží záležitost v bohémském hippie stylu.Potřebovat budete:
 • kousek plátna, já použila staré prostěradlo
 • nůžky
 • špendlíky
 • jehlu
 • nit/bavlnku
 • vázu 

Postup:

Plátnem obalíte vázu, těsně, zašpendlíte, prošijete, hotovo. :)
10 komentářů

 1. Vypadá to skvěle,asi se do toho pustím...
  Jen je mi líto zakrýt skleněnou nebo porcelánovou vázu a žádnou ošklivou nemám...
  Zkusím to na sklenici od kompotu nebo plechovce od psí konzervy :-)))
  Zdraví,Mirka

  OdpovědětVymazat
 2. Ospravedlňujem sa ale sklenená váza je krajšia.

  OdpovědětVymazat
 3. Já se teda omlouvám, ale takto se mi to nelíbí. Ten pytlíkový"profi" obal vedle je přece jenom lepší. Oliv - promiň.
  katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, nic se neděje! :) Uashmama pytlík mě taky moc nadchnul, hlavně proto, že je prací, do chvíle, než ho vypereš a zjistíš, že vypadá stejně jako před praním. :)

   Vymazat
 4. Čtu vás ráda, ale tenhle "článek" úplně vybízí k zamyšlení, jak by se taková jednoduchá věc dala udělat lépe. (A jestli je vůbec nutné každý den něco přidat na blog.) Od toho, že tvar vázy použití stroje nevylučuje, k možnosti to aspoň trochu začistit. Zvlášť, když ještě chcete vyšívat. A zrovna na tu výšivku se těším, v dobrém, neb v té jsem značný začátečník.
  BaraP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, ale já to nechtěla začistit, chtěla jsem ať se to třepí a chtěla jsem "pokřivené" prošití. A máte pravdu, určitě není nutné každý den přispívat na blog, pro toho, kdo na něj denně přispívat nechce. Já ale chci. :) Čtete mě ráda, jak píšete, ale není to povinnost a nemusíte sem denně chodit přeci, ne? Pokud se vám některý příspěvek nelíbí nebo vás nebaví, je to samozřejmé a není nic jednoduššího než překliknout na jiný blog, ale asi to pro mě není důvod přestat přispívat denně. :) Každopádně vám moc děkuji za názor.

   Mějte se moc fajn. :)

   Vymazat
  2. Mně se to právě takto líbí.Tak,jako je v trendu pomalé vaření a pomalá móda,mnoho žen (i mužů) objevuje pomalé šití,kdy si jen tak v klidu sedíte a šijete si růčo,vůbec nevadí,že jsou stehy malinko křivé,nepravidelné.Nemá to nic společného s klasickým šitím nebo vyšíváním,důležité je,užít si tu slast šití...Jude Hill(Spirit Cloth),Mandy Pattullo(Thread and Thrift) a další https://cz.pinterest.com/mirkakimlova/jehlou-a-nit%C3%AD/

   Vymazat
  3. No, Mirko, to je naprosto přesné! Jen jsme u toho dýchala a užívala si to! Moc hezky jste to napsala, děkuju, že to chápete!♥

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT